Domov / Novinky / 10 najzárobkovejších filmových remakov spoločnosti Disney
Zdroj: inspirations-dreams-life.blog.cz

10 najzárobkovejších filmových remakov spoločnosti Disney

Hoci Disneyho filmové adaptácia sú často kontroverzné a mnohí veria, že nikdy nebudú rovnako magické ako pôvodné animáky, bez debaty mali veľký komerčný úspech. Z toho dôvodu Disney pokračuje vo svojom trende filmových remakov. A hoci si budeme musieť ešte chvíľu počkať na Mulan, Malú morskú pannu či Herkula, môžeme sa pozrieť na tie snímky, ktoré už svoju premiéru mali. S použitím dát od Box Office Mojo od IMDb, sme si pre vás pripravili zoznam 10 najzárobkovejších filmových remakov spoločnosti Disney.

10. 101 dalmatíncov

Zdroj: imdb.com

Tento filmový remake debutoval v roku 1996. Vďaka skvelým kostýmom, komediálnemu príbehu a veľa, veľa šteniatkam, film zarobil celosvetovo viac ako 320 miliónov dolárov. Film získal zmiešané recenzie, kritici vyčítali najmä zbytočne moderné zobrazenie pôvodnej rozprávky. Aj napriek tomu sa film dočkal pokračovania v roku 2000. Disney taktiež plánuje urobiť spin-off tohto filmu v roku 2021 v hlavnej úlohe s Emmou Stone.

9. Cesta do krajiny Oz

Zdroj: imdb.com

Hoci Čarodejník z krajiny Oz nebol vytvorený spoločnosťou Disney, štúdio sa aj tak rozhodlo prerozprávať tento príbeh. Cesta do krajiny Oz je éterické zobrazenie udalostí, ktoré sa odohrali pred klasikou z roku 1939. Vo filme sa objavili osobnosti ako James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams.

Napriek tomu, že hodnotenie filmu bolo rôzne, prevažovali hlavne pozitívne reakcie. Kritici cítili, že snímka adekvátne zachytila čaro aj dušu pôvodného filmu. Rovnako silné boli aj kostýmy aj vizuálne efekty. Celosvetovo film zarobil 493 miliónov dolárov.

8. Popoluška

Zdroj: imdb.com

Táto klasická rozprávka o zle zaobchádzanej slúžke, ktorá utečie na bál a stretne tam princa svojich snov, dostal dômyselný remake v roku 2015. Na rozdiel od iných disneyovských adaptácií, tento film bol získal veľa uznania za herecké obsadenie, kostýmy a celkové kúzlo. Veľmi oceňovaná bola aj dodaná hĺbka charakterov. Popoluška celosvetovo zarobila takmer 525 miliónov dolárov.

7. Dumbo

Dumbo
Zdroj: imdb.com

Tento remake o lietajúcom slonovi z roku 2019 priniesol Disney celosvetový zárobok 352 miliónov dolárov. Režírovaný Timom Burtonom, film nadobudol trochu strašidelný cirkusový dojem, hoci veľmi pôsobivý. Naopak scenár a postavy boli kritizované kvôli svojej plytkosti. A samozrejme, sú tu aj tí, ktorí veria, že remake nikdy nebude tak magický ako pôvodná snímka. Narozdiel od animovanej verzie, vo filme je dialóg vedený výhradne medzi ľuďmi a nie zvieratami.

6. Vládkyňa zla

Zdroj: imdb.com

Tentokrát dostala Šípková Ruženka temnejší príbeh a dokonca rozprávaní z pohľadu hlavného záporáka: Maleficent. Aj tento film, v hlavnej úlohe s Angelinou Jolie, získal zmiešané hodnotenia. Mnohí chválili kostýmy, hercov, vizuálne efekty aj muzikálovú vložku, iní naopak tvrdili, že príbehu chýba kúzlo aj emócie. Tak či tak, prvý film bol populárny dosť na to, aby sa dočkal aj svojho pokračovania. A hoci prvý film celosvetovo zarobil až 758 miliónov dolárov, druhý iba 491 miliónov.

5. Kniha džungle

Zdroj: imdb.com

Kniha džungle patrí medzi tie najviac vychvaľované Disneyho filmové remaky. Popri tom, ako sa film pridržiava pôvodnej animovanej verzie z roku 1967, ponúka aj nové prvky z originálneho diela spisovateľa Rudyarda Kyplinga. Snímka sa stala nečakaným hitom, najmä vďaka nádherne vytvorenému svetu, podmanivým charakterom a napínavému príbehu. Avšak niekoľko kritikov poukázalo na to, že táto vízia príbehu je príliš voľná oproti animovanej verzii. V každom prípade, hit z roku 2016 si celosvetovo zarobil 966 miliónov dolárov, čo hovorí samo za seba.

4. Alica v krajine zázrakov

Zdroj: imdb.com

Dumbo nie je jediný príbeh, na ktorom sa podieľal Tim Burton. V roku 2010 pretvoril Alicu v krajine zázrakov na film plný ohromujúcou krajinou, nápaditými kostýmami a nepredvídateľnými dialógmi. Mnoho kritikov si tento film nevedelo vynachváliť, ale našli sa aj takí, podľa ktorých sa príbeh, práve v dôsledku toho všetkého, stratil. Snímka dokonca získala dvoch Oscarov: Najlepší umelecký smer a Najlepší kostýmový dizajn. Film mal obrovský úspech, ktorý mu celosvetovo vyniesol zárobok vyše 1 miliardy dolárov. O šesť rokov neskôr sa natočilo aj pokračovanie filmu, ktoré však v porovnaní s prvým, predstavovalo veľké sklamanie, keďže nezarobilo ani 300 miliónov dolárov (môže sa to zdať veľa, ale počiatočné náklady boli 170 miliónov dolárov).

3. Aladdin

Zdroj: imdb.com

Disneyho magická arabská rozprávka dostala svoju druhú šancu na veľkom plátne minulý rok. Kritici nešetrili chválou nad Džinom v podaní Willa Smitha, kostýmami, hudbou, CGI efektami a prácou režiséra. V čase vydania film celosvetovo zarobil vyše 1,05 miliardy dolárov a jeho tvorcovia uvažujú nad pokračovaním.

2. Kráska a zviera

Zdroj: imdb.com

Podmanivý príbeh o mladom dievčati, ktoré ostane uväznené v začarovanom zámku obývanom princom premeneným na zviera, dostal svoju filmovú podobu v roku 2017, vrátane hlbokej myšlienky, piesní a charakterov. Film sa nielenže pridŕžal pôvodnej verzie z roku 1991, ale príbeh rozšíril aj o príbeh s matkou Belle, Gastonových zážitkov z vojny a princovo kruté detstvo.

Film získal všeobecne pozitívnu spätnú väzbu, nakoľko mnohí potvrdili rovnováhu medzi novými prvkami a originálom. Avšak niektorí kritici poukázali na to, že hoci je Emma Watson skvelá herečka, rola Belle mala byť obsadená herečkou, ktorá je navyknutá spievať vo filmoch. Kráska a zviera napriek tomu celosvetovo zarobili 1,26 miliardy dolárov.

1. Leví kráľ

Zdroj: imdb.com

Napriek tomu, že sa v spojitosti s filmom objavili mená ako Donald Glover, Seth Rogen, Billy Eicher či dokonca Beyoncé, film obdržal prevažne zmiešané reakcie. Podľa mnohých bol príbeh príjemný, ale zvieratá boli vykreslené až príliš reálne – čo sa nehodí podľa nich nehodí k Disney rozprávke. Avšak to nezabránilo fanúšikom ísť si pozrieť snímku do kín, vďaka čomu film celosvetovo zarobil 1,65 miliardy dolárov.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Disney pripravuje ďalšiu filmovú adaptáciu, tentokrát to bude Hercules

Spoločnosť Disney sa rozhodla prepracovať ďalšiu so svojich klasických rozprávok do filmovej podoby. Tentokrát je …