Domov / Novinky / 3 fantasy filmy, ktoré boli inšpirované knihami

3 fantasy filmy, ktoré boli inšpirované knihami

Mnohí režiséri hľadajú inšpiráciu práve v knihách. I keď s istotou vieme povedať, že mnohé knihy boli lepšie napísané ako ich filmové prevedenie, ponúkame vám na inšpiráciu pár z tích, ktoré stoja za vzhliadnutie. 

Fallen Angels

Kniha napísaná fenomenálnou autorkou Lauren Kateová, ktorá sériu Fallen Angels odštartovala knihou Pád. Film bol natočený v roku 2016 ako romantická fantasy dráma režisérom Scotom Hicksom.  Príbeh o dievčati menom Lucinda, ktorú trápia nočné mori a vidiny niečoho, čo tam v skutočnosti nie je. Ocitá sa na strednej škole, ktorá je špecializovaná pre ľudí s duševnou poruchou po tom, čo po jej návšteve zhorí dom a mladí chlapec príde o život. Stretá tam mnoho nových ľudí a svoju novú najlepšiu priateľku. Pomaly prichádza na to, že veci sú v skutočnosti iné ako by sa mohli zdať. Čo sa stane potom? Pozrite si trailer a snáď vás navnadí na ďalšie pozeranie.

 

Beautiful creatures

Film bol natočený v roku 2003 ako romantická, gotická fantasy predloha podľa knihy od Kami Garciovej a Margarej Stohlovej. Filmová úprava bola natočená a zrežírovaná  Richardom  LaGravenesom a v hlavnej úlohe hrali Alden EhrenreichAlice EnglertJeremy IronsEmma ThompsonViola DavisEmmy RossumThomas MannEileen Atkins.  Príbeh rozpráva o dievčati, ktoré pochádza zo vzácnej rodiny a do jej narodenín sa musí rozhodnúť medzi temnou a svetlou stranou. Avšak, keď si vyberie svetlú, zomrie jej rodina, keď temnú zomrú nevinný ľudia. Čo sa stane, keď nadíde deň jej narodenín?

 

Beastly

Americká romantická fantasy dráma z roku 2011 voľne založená na románe Alexa Flinna z roku 2007 s rovnakým názvom. Je to rozprávka Krása a zviera a sídli v modernom meste New York. Film napísal a režíroval Daniel Barnz , kde hlavnú úlohu zohrali hviezdy Alex Pettyfer a Vanessa Hudgens.

O Krupová Kristína

Neprehliadni

Obrázok z filmu Godzilla vs Kong predpovedá bitku storočia

Nový obrázok z filmu Godzilla vs Kong ponúka náhľad na finálnu bitku medzi dvoma najmocnejšími …

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …