Domov / Novinky / 4 DC zloduchovia, ktorí by ľahko porazili Spidermana
zdroj: imdb.com

4 DC zloduchovia, ktorí by ľahko porazili Spidermana

Spiderman má vskutku výborné zručnosti, čo sa týka boja na blízko. Samozrejme, nechýba mu ani rozum, čo dokáže pri boji proti marvelovským zloduchom veľmi pomôcť. Dokázal by však premôcť DC zloduchov?

Po uhryznutí rádioaktívnym pavúkom sa Peter Parker stal výnimočným chlapcom. Bojovať proti zlým ľudom začal v pätnástich rokoch, pričom sa sám pomenoval ako priateľský hrdina od vedľa. Stan Lee a Steve Ditko ho vytvorili tak, aby sa mohol postaviť proti Zelenému Goblinovi, Mysteriovi či Kingpinovi. Niekedy však MCU zloduchovia vyzerajú ako skúšobné bábiky, keď ich porovnáme s najhoršími zloduchmi z dielne DC.

Napriek jeho pavučinu-vrhajúci schopnostiam sme si pre vás pripravili zoznam 4 DC zloduchov, ktorých by Spiderman nemal šancu poraziť.

DARKSEID

Zvyčane sa Spidermanove právomoci a ochrana ľudí vzťahuje na Manhattan, keďže je známy ako priateľský hrdina od vedľa. Čiže, keby že príde zloduch, ktorý chce ovládnuť Zem, Peter by s tým mohol mať trošičku problém.

Narodil sa v priestore Apokolips medzi dimenziami. Darkseid je vládcom tyranie alebo, lepšie povedané je, samotným bohom tyranie. Je zodpovedný za obsadenie viacerých dimenzií vo svete DC. Darkseid dokáže z očí vypustiť lúče, ktoré dokážu vyhubiť celú planétu. Ovláda telekinézu, takže by dokázal použiť Spidermanove schopnosti proti nemu samému. Brrr!

zdroj: pinterest.com

Ra’s al Ghul

Spiderman je silný, má obrovskú výdrž a jedného času ho trénoval samotný Shang-Chi, avšak neexistuje silnejší človek ako ten, ktorý trénoval pod dozorom Ra’s al Ghula.

Medzinárodný terorista, ktorého meno sa z Arabčiny prekladá ako „démonova hlava“, Ra’s al Ghul prekoná svojou výbornou taktikou každého, kto sa mu postaví do cesty. Vie narábať s mečom, ovláda 100 typov bojových umení, sám označil len Batmana ako rovnocenného súpera. Bez ohľadu na jeho schopnosti, tento zloduch je nesmrteľný vďaka Lazarovej jame. Voda z jazera mu však okrem toho dopomohla k zlepšeniu jeho rýchlosti, sily a výdrže. Je veľmi pravdepodobné, že Spiderman by dlho nevydržal.

zdroj: pinterest.com

Ozymandias

Ak považujeme Petera Parkera za jedného z najinteligentnejších postáv v MCU, tak potom postava Ozymandiasa je jeho prevtelením vo svete DC. Má to však svoje ale.  Napriek tomu, že Spiderman má svoje schopnosti, Adrian Veidt, tiež známy Ozymandias je najinteligentnejší človek na Zemi. To je práve výhodou, ktorú Ozymandias využíva pri svojich plánoch.

Aj keď sa Adrian Veidt nenarodil so žiadnou superschopnosťou, má len jedinú jednu slabosť, a to je jeho arogancia. Nikdy si neuvedomí, že na dosiahnutie svojho cieľa (svetový mier), môže zabiť milióny ľudí. To nedokáže ovplyvniť fakt, že jeho schopnosti vo vrhaní nožov, sila a múdrosť, dokážu jednoducho odstaviť a poraziť Spidermana ľavou zadnou. Ak by sa aj Peterovi podarilo zamotať ho do svojej siete, je veľmi pravdepodobné, že Ozymandias mal už dávno pripravený ďalší krok.

zdroj: pinterest.com

Black Adam

Aj keď Spiderman vie ako vrhať siete, pavučiny, loziť po budovách a bojovať s hocikým, jeho schopnosti sú neporovnateľné so schopnosťami Black Adama, pretože ten dokáže používať schopnosti 6 Egyptských bohov.

Teth-Adam, Ramzesov syn, bol raz Shazamským šampónov. Namiesto sľúbených čarodejníckych schopností dostal Adam 6 darov od bohov: výdrž od boha Shu, rýchlosť boha Hora, silu boha Amona, múdrosť boha Zehuti, moc boha Atona a odvahu od boha Mehen. Je to o dosť lepšie ako obyčajné schopnosti čarodejníka. S veľkou pravdepodobnosťou môžeme povedať, že Black Adam je žijúca verzia Švajčiarskeho nožíka. Je možné, že by Spiderman bol schopný poraziť tieto schopnosti osobitne, ale spolu? Určite nie.

zdroj: pinterest.com

Ešteže sa svety DC a Marvelu len tak nepretínajú, inak by mal náš Spiderman Peter Parker veľký problém. Súhlasíte s naším výberom?

Fantasy Island

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

V spin-offe Mad Maxa – Furiosa si asi zahrá Anya Taylor-Joy

Film Mad Max: Zbesilá cesta od režiséra Georga Millera (Happy Feet, Čarodejnice z Eastwicku, Liek …

Čo vieme o The Trench- spin-offe Aquamana?

Scenárista prvého filmu o Aquamanovi (2018) David Leslie Johnson-McGoldrick (V zajatí démonov 2, Orphan, Živí …