Domov / Novinky / 5 vecí, ktoré nedávajú vo filme E.T. zmysel!
zdroj: imdb.com

5 vecí, ktoré nedávajú vo filme E.T. zmysel!

Takmer všetci poznáme kultový film o stratenom mimozemšťanovi a mladom chlapcovi, ktorý sa mu snaží pomôcť dostať domov. Film E.T. the Extra-Terrestrial od Stevena Spielberga z roku 1982 je veľmi milý a u mnohých stále obľúbený. V každom filme sa však nájdu veci, ktoré nedávajú zmysel a E.T. nie je výnimkou.

Film vyhral 4 Oskarov a len nedávno vyšlo „pseudo-pokračovanie“ filmu vo forme reklamy, kedy sa po rokoch stretol hlavný hrdina mimozemšťan s teraz už dospelým Elliotom (Henry Thomas), ktorý mu kedysi pomohol. To vskutku ukázalo, že aj to mnohých rokoch má film svoju fanúšikovskú základňu. Aj keď spomíname na dobré chvíle, mali by sme si spomenúť na také scény, ktoré nedávali vo filme zmysel.

Pripravili sme si pre vás zoznam 5 vecí, ktoré sme aj napriek dlhému premýšľaniu nepochopili alebo nám prišli úplne zbytočné či nezmyselné.

1. Mary si neuvedomí, že v Halloweenskom kostýme nie je jej dcéra.

Elliot a jeho brat Michael (Robert MacNaughton) majú skvelý plán, ako pomôcť ich priateľovi „zavolať domov“. Plán spočíva v tom, že namiesto typického amerického trick-or-treatingu pôjdu prezlečení do lesa a tam vytvoria prístroj na mimozemskú komunikáciu. Za prvé, ako si Mary, ich matka, nevšimla, že plachta má dierky na oči veľmi ďaleko od seba? Po druhé, prečo jej nepríde divné, že „duch“ je o hlavu nižší od jej dcéry Gertie (Drew Barrymore), najmä keď E.T. má dlhý krk a ľahko by mohol vyplniť chýbajúcu výšku? UFF!!

zdroj: cinemablend.com

2. Kde zobral G-Men oblek astronauta?!

Počas vyvrcholenia filmu si Elliot uvedomuje, že oni nie sú jediní, ktorí vedia o ich mimozemskom priateľovi. Počas celého filmu môžeme vidieť rôzne scény, ktoré naznačujú o existencií G-Mena. Keď však príde ku dverám Elliotového domu v skafandri, to prvé, na čo by sme sa mali opýtaj je, či si ich dom pomýlil s vesmírnou raketou. Samozrejme, nesmieme zabudnúť, že v skutočnosti chcú zobrať chorého E.T.ho preč. Človek nevie, či sa má smiať alebo plakať.

zdroj: cinemablend.com

3. Ako dokážu deti na bicykli predbehnúť policajné autá?

Keď E.T. uzdravil a jeho srdce svieti aj naďalej, Elliot vie, že je čas vrátiť E.T.ho domov. Po tom, čo Elliot utečie pred G-Menmi v jeho dome, stretne sa so svojím bratom Michaelom a ich kamarátmi. Všetci sú na bicykloch a utekajú pred policajnými autami, ktoré ich naháňajú. Viete však, čo je úplne absurdné? To, že policajné autá za nimi ledva stíhajú. Neviem, aký doping si tieto deti dali, ale ja chcem tiež.

zdroj: cinemablend.com

4. Prečo musí E.T. volať domov?

Napriek Elliotovému prvotnému plánu, že si E.T.ho nechá len pre seba, rozhodne sa, že jeho poslaním bude pomôcť jeho novému priateľovi zavolať domov, aby sa vrátil ku svojej rodine. Pomôže mu zostaviť zariadenie z rôznych obyčajných vecí v domácnosti a prekvapivo to fungovalo. Vďaka Elliotovým činom si mnohí diváci mohli spokojne vydýchnuť. Nebudeme sa zaoberať tým, akým spôsobom E.T. kontaktoval svoju rodinu, skôr dôvod, prečo to urobil. Aj keď mimozemšťan zostal na Zemi omylom (predloha rodičov zo Sám doma?!!!!), pretože ho rodičia zabudli pri rýchlom odchode, určite si E.T.ho rodičia museli uvedomiť, že im chýba syn. A jediné, kde by mohol byť, je na poslednej planéte, ktorú navštívili. Napriek tomu, že to bolo krásna scéna, vôbec nemusela existovať, ak by E.T.ho rodičia použili trochu rozumu.

zdroj: cinemablend.com

5. Prečo má Elliot figúrky zo Star Wars, keď jedna z postáv filmu býva v jeho dome?

Keď sa Elliot a E.T. spoznávajú, Elliot sa rozhodne ukázať mu jeho izbu, a zároveň aj jeho najcennejší majetok. Ten pozostáva z figúrok z filmu Star Wars. Asi Stevenovi Spielbergovi nenapadlo, že práve druh Asogians, z ktorého E.T. pochádza, sa prvýkrát objavil v tejto filmovej sérií. Najmä to môžeme vidieť, keď E.T. zbadá dieťa v kostýme Yodu a príde mu to veľmi familiárne. To je jeden z mnohých dôkazov, že E.T je súčasťou filmového sveta od George Lucas.

zdroj: cinemablend.com

Všimli ste si aj vy nejaké chybičky vo filme alebo ste si nič nevšimli? Pokojne nám napíšte do komentára, ako sa vám tento film páčil.

Fantasy Island

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Gina Carano dokončila natáčanie druhej série The Mandalorian

Natáčanie druhej série seriálu The Mandalorian bolo dokončené. Svojou fotkou na instagrame to fanúšikom potvrdila …

Stargirl v novom seriály predstaví svetu Justice Society

Z DC sveta prichádza na televízne obrazovky (a streamovacie služby) Stargirl. Pripojí sa k už …