Domov / Novinky / Tip na film: Mami! (2014)
Tip na seriál: Mami! - logout.sk
Tip na seriál: Mami! - logout.sk

Tip na film: Mami! (2014)

Charizmatická brunetka Diane (Anne Dorval) pracovala ako novinárka na voľnej nohe. Práca je jej koníčkom, ale ešte viac miluje svojho syna Steva (Antoine Olivier Pilon). Na prvý pohľad vyzerá ako každý iný dospievajúci pubertiak. Štýlové oblečenie, long board a slúchatka na ušiach. Keď sa bezstarostne premáva po uliciach, život vyzerá ako gombička. Ale len vyzerá, pretože Steve od malička trpí poruchou ADHD. Poruchou pozornosti spojenou s nezvládnuteľnou hyperaktivitou.

Tip na seriál: Mami! - logout.sk
Tip na seriál: Mami! – logout.sk

Skeptici budú usvedčení!

Doktori označili Stevov stav ako nenapraviteľný a posúdili, že najlepším riešením by bolo vzdať sa ho a umiestniť ho v nápravnom zariadení. Napriek nezvládnuteľnému správaniu Diane verí, že sa o svojho syna dokáže postarať. V nenápadnom meste Saint-Hubert začínajú nový život. Pomáha mu s domácim vyučovaním aby sa pripravil na ozajstnú školu. Bohužiaľ šťastné chvíle po boku svojho  jediného syna netrvali dlho. Milý, pozorný chlapec sa mení na monštrum už v priebehu prvého dňa. Bordel, plač, urážky, krik. Diane sa začína obávať, ale stále je odhodlaná bojovať. Neskôr kvôli Stevovi stratí prácu a musí vymyslieť čo ďalej.

Budem sa o teba starať, sme tím.

Zúfalá Diana ťažko znáša stratu práce. V zlom období ju podrží práve domáca učiteľka Kyla (Suzanne Clément), ktorá sa sem nedávno prisťahovala aj so svojou rodinou. Medzi ňou a Diane vznikne úžasné priateľské puto, ktoré im pomáha vyrovnať sa čoraz väčšími problémami. Steva doučuje a Diane pomáha.

Život so Stevom je ako hodiť si korunou. Nikdy nevieš či ti padne niečo dobré, alebo ťa to stiahne na dno. Neustály kolotoč prerastá všetkým cez hlavu. Po urážkach, vyhrážaní a násiliu prichádza fyzický útok. Steve rozbíja všetky veci na okolo a napáda aj cudzích ľudí. Opakované oznámenia o ďalších škodách  potvrdzujú že je násilník. Ale mama stále verí, že je dobrý, sympatický chlapec až do tých momentov …

Mami!

Bojovala ako mohla. Napriek silnej láske a trpezlivosti sa nepodarilo zastaviť jeho psychopatické reakcie. Steva odvážajú na psychiatrickú liečebňu, ihneď po tom ako si podrezal žily. „Porazená“ Diane ostáva opäť sama a čoraz viac si uvedomuje, že ani pravá láska niekedy nestačí.

Hodnotenie

ČSFD - 82%
IMDb - 81%
Logout.sk - 79%

81%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

Fantasy Island

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Nový trailer Emperor

Príbeh otroka, ktorý ľudia poznajú už celé stáročia. Len tak sa dá opísať novinku z …

Muž, ktorý chcel odhaliť pravdu – Mr. Jones (trailer)

Svoju premiéru v Poľsku a Ukrajine mal už koncom minulého roka. Teraz životopisný triler prichádza …