Domov / Novinky / 6 filmov, o ktorých ste nevedeli, že majú potitulkovú scénu

6 filmov, o ktorých ste nevedeli, že majú potitulkovú scénu

Marvel štúdio možno vyšperkovalo umenie potitulkových scén, avšak v skutočnosti sa tieto krátke scénky dávajú do filmov už od 60. rokov minulého storočia. Filmy ako Young Sherlock Holmes či Voľný deň Ferrisa Buellera mali potitulkovú scénu už dávne predtým, ako sa Nick Fury ukázal v obývačke Tonyho Starka so slovami, že vytvára nový tím.

Pravdou je, že v súčasnej dobe väčšina ľudí spája potitulkové scény so superhrdinskými filmami, hoci nie všetky ich majú. Jasne, všetky Marvelovky ich majú, ale väčšina DC filmov nie. Dokonca ani séria X-Menov ich nemá v každom filme. Naopak, mnoho filmov mimo superhrdinského žánru obsahuje potitulkovú scénu. My sme si pre vás pripravili 6 filmov, o ktorých ste to pravdepodobne nevedeli.

**Ak ste niektorí z filmom nevideli, tak text, ako aj videá, môžu obsahovať spoilery.**

1. Constantine

V jednom momente vo filme je postava Shia LaBeoufa, Chas Kramer, na smrť ubitá archanjelom Gabrielom. Zatiaľ čo koniec filmu je tak šťastný, ako to za daných okolností ide, ten skutočný „happy ending“ prichádza až v potitulkovej scéne. Keď Konštantín navštívi hrob mŕtveho kamaráta, Chas sa objaví ako anjel a potom odletí smerom k nebu.

2. Zombieland

Zombieland patrí medzi najúspešnejšie zombie komédie. V potitulkovej scéne sa Bill Muray objaví sám za seba. Postava Woodyho Harrelsona, Tallahassee, sa snaží navodiť scénu z Caddyshack, čím poskytne umierajúcemu Billovi Murrayovi niekoľko milých posledných slov: „Podľa slov nesmrteľného filozofa Jean-Paula Sartra: ´Au revoir, gopher´.“

3. Rýchlo a zbesilo 5

Namiesto toho, aby Eva Mendes znovu hrala agentku Monicu Fuentes z Rýchlo a zbesilo 2, v piatok filme vystupuje ako neznáma agentka, ktorá prinesie Hobbsovi zložku s prekvapivou fotkou. Scéna priamo nadväzuje na príbeh z Rýchlo a zbesilo 6, v ktorom sa Dom a tím snažia priviesť Letty späť domov.

4. Kung Fu Panda

Po tom, čo strávili väčšinu prvého filmu vzájomnou neznášanlivosťou, sa Shifu konečne naučí akceptovať Poa ako Dračieho bojovníka. V potitulkovej scéne si spoločne užívajú jedlo pod Oogwayovým stromom. Taktiež tam môžeme vidieť záber na semienko, ktoré Shifu zasadil skôr vo filme a teraz začína pomaly rásť.

5. Harry Potter a tajomná komnata

Tajomná komnata je druhý film zo série o mladom čarodejníkovi. Vo filme sa stretávame s postavom Gilderoya Lockharta, nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. Na konci filmu Lockhart použije kúzlo na vymazanie pamäti, ale keďže si na to zobral Ronov prútik, kúzlo sa obrátilo proti nemu (všetci dobre vieme, že Ron mal v dvojke s prútikom problémy).  Potitulková scéna ponúka skôr vtipnú vložku pre fanúšikov Harryho Pottera, ktorí možno rozmýšľali nad tým, čo sa s Lockhartom stalo.

6. Piráti z Karibiku 1-5

Svet sa s Kapitánom Jackom Sparrowom, v podaní Johnnyho Deppa, zoznámil po prvý raz vo filme Prekliate čiernej perly z roku 2003. Odvety sa natočili ďalšie 4 filmy, pričom každý jeden film mal svoju potitulkovú scénu:

Poznáte ďalšie filmy s potitulkovými scénami, o ktorých ľudia nevedia? Dajte nám to vedieť v komentároch!

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Artemis Fowl (2020) – nový trailer

Chystá sa nová rodinno-akčná disneyovka Artemis Fowl podľa rovnomennej knižnej predlohy od spisovateľa Eiona Colfera. …