Domov / Novinky / Aké filmy na nás Marvel chystá do roku 2020?
Marvel

Aké filmy na nás Marvel chystá do roku 2020?

Momentálne máme za sebou 17 filmov a 10 rokov existencie Marvel Universa a dôkazy o tom, že spomalenia produkcie sa nemusíme obávať.

V tomto roku sa môžeme tešiť na tri marvelovky – Black Panther, Avengers: Infinity War a Ant-man and The Wasp, čím Marvel Studios dosiahne 20 filmov za posledné desaťročie.

Zatiaľ, čo niektorí kritici začínajú nahlas hovoriť o tom, že doba superhrdinov postupne prichádza do svojho cieľa, čísla z pokladníc celého sveta hovoria niečo úplne iné. Za posledné obdobie je každý film výnosnejší než ten predchádzajúci a predpokladá sa, že Avengers: Infinity War sa stane najzárobkovejším filmom vôbec. Vzhľadom na to, že Disney a 21. Century Fox spojili svoje sily a tým pádom sa k Marvelu pripojili aj X-meni a Deadpool, otvára to filmárom dvere na ďalšie neuveriteľné trháky.

Kevin Feige, predseda Marvel Studios nedávno uviedol, že plánujú rozbehnutých až 15 projektov počas nasledujúcich dvoch rokov. V rozhovore pre Vanity Fair vyhlásil, že by veľmi rád využil potenciál všetkých komiksov.

Prinášame stručný sumár 9 filmov, ktoré sú „vo vývoji“ a ako bonus 6 filmov, o ktorých sa zatiaľ len špekuluje:

1. Black Panther

Black Panther

Prvá marvelovka tohto roku sa nezadržateľne blíži. 15. februára sa nám predstaví Black Panther v hlavnej úlohe s Chadwickom Bosemanom. Black Panther alebo aj T’Challa mal svoj debut vo filme Captain America: Civil War a rovno prináša zaujímavú zmenu. Ide totiž o prvý film z produkcie Marvel Studios, v ktorom budú mať väčšinovú prevahu afro-americkí herci.

Dej sa odohráva po udalostiach filmu Captain America: Civil War. Black Panther sa po smrti svojho otca, kráľa Wakandy vracia domov do vzdialenej, avšak technologicky vyspelej zeme, kde sa stane novým právoplatným kráľom. Objaví sa však dávny nepriateľ a T’Challove schopnosti sú podrobené ťažkej skúške.

2. Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

Najočakávanejšie veľdielo posledných rokov. To je Infinity War. V kinách sa objaví už 26. apríla a určite to bude poriadna show. S rozpočtom cez 1 miliardu dolárov sa Avengers: Infinity War takmer určite stanú najväčším filmovým zážitkom posledných rokov. Zlyhania sa takmer určite nemusíme báť, pretože Marvel Studios nás už dlhú dobu presviedča o svojich kvalitách, a dočkáme sa veľkolepého debutu Thanosa.

3. Ant-man and The Wasp

Ant-Man and the Wasp

Tretím Marvel filmom v roku 2018 bude Ant-Man and the Wasp. Ide o pokračovanie Ant-mana – najmenšieho superhrdinu z Marvel Universa. Slovenská premiéra filmu je ohlásená na 5. júla 2018.

Zatiaľ čo Scott Lang balancuje medzi rolou superhrdinu a otca, Hope van Dyne a Dr. Hank Pym ho povolajú do misie, v ktorej bude bojovať po boku „Osy“, aby spoločne odhalili tajomstvá ich minulosti.

4. Captain Marvel

Captain Marvel

Ďaľším veľmi očakávaným počinom je Captain Marvel. To všetko vďaka držiteľke Oscara a predstaviteľke superhrdinky Carol Danvers – Brie Larson. Odkedy bolo totiž ohlásené, že si hlavnú hrdinku zahrá práve Brie, tak sú na film kladené oveľa väčšie nároky. Okrem Brie Larson sa uvažovalo aj o iných herečkách. Konkrétne to mali byť: Katheryn Winnick, Natalie Dormer, Emily Blunt, Katee Sackhoff, Yvonne Strahovski alebo Rebecca Ferguson. Okrem Brie Larson sa vo filme objaví aj Samuel L. Jackson, Jude Law, Ben Mendelsohn a DeWanda Wise.

O projekte sa zatiaľ viac nevie. Je známy len dátum vydania – 7. 3. 2019 a aj skutočnosť, že réžiu bude mať na starosti filmárske duo Anna Boden a Ryan Fleck. Spoločne tvoria od roku 2002 a odvtedy sa im podarilo získať množstvo ocenení.

5. Avengers: Infinity War – 2. časť

Avengers: Infinity War 2

Marvel sa rozhodol rozdeliť Avengers: Infinity War na dve časti. Zatiaľ čo prvej časti sa dočkáme už o niekoľko mesiacov, tá druhá by mala vyjsť o rok neskôr – 2. mája 2019. Je viac ako pravdepodobné, že okrem starých známych hrdinov uvidíme vo filme aj nováčikov ako Black Panther, Wasp, Ant-mana a Captain Marvel.

Keď predsa ide Thanos zničiť celú Zem, treba zozbierať všetky sily a spojiť všetkých superhrdinov, aby spoločne zachránili svet. Bude to epické!

6. Spider-man: Homecoming Sequel

Spider-man

V roku 2015 prišlo k dohode medzi Marvel Studios a Sony, ktorá umožnila aby sa Spider-Man – pravdepodobne najpopulárnejší Marvel superhrdina pripojil do Marvel Universa. Vtedy sa rozhodlo, že hlavného hrdinu si zahrá Tom Holland a na režisérsku stoličku zasadne Jon Watts.

V roku 2017 uzrel svetlo sveta Spider-Man: Homecoming a zožal obrovský úspech. Stal sa lepším filmom ako Spiderman 2 z roku 2004. Pripravované pokračovanie Spider-mana ešte nemá oficiálny názov, no vieme, že sa do kina môžeme chystať 5. júla 2019.

PS: na Spider-mana sa môžeme tešiť aj skôr. A to už v najočakávanejšom Avengers: Infinity War.

7. Guardians of Galaxy Vol.3

Guardians of Galaxy

Režisér James Gunn vyhlásil, že po ukončení Fázy 3 (túto fázu zakončí Avengers: Infinity War), dá Fáza 4 príbehom úplne nový rozmer. Avengers 4 vraj ukončia jeden dlhý príbeh a po ňom začne nový. Práve Strážcovia Galaxie by mali byť stredobodom nového diania, ktoré sa zrejme bude odohrávať niekde vo vesmíre.

Nedávno bol prezradený aj dátum premiéry, aj keď nie úplne presne. Režisér James Gunn pár dní dozadu na svojom Twitter účte prezradil, že to bude v roku 2020. Marvel má na ten rok naplánované tri nepomenované filmy. Prvý uvidíme 1. mája 2020, druhý 7. augusta 2020 a tretí 6. novembra 2020. Keďže prvé dva filmy o strážcoch galaxie mali premiéru vždy v máji, tak je dosť pravdepodobné, že dátum 1. 5. 2020 bude dátumom, kedy priletia do našich kín.

8. Doctor Strange

Doctor Strange

Na film Doctor Strange sa filmoví kritici pozerali dosť prísne. Čakalo sa totiž, že takmer neznámy superhrdina by mohol byť pre Marvel Studios pohromou. No aj v tomto filme nás presvedčili, že štúdio funguje ako dobre premazaný stroj. Prvý diel snímky Doctor Strange mal rozpočet 165 miliónov dolárov a celosvetovo zarobil okolo 677 miliónov dolárov, čím si vydláždil cestu pre pokračovanie.

Režisér filmu v rozhovoroch nechcel o deji prezradiť absolútne nič. Zakončil to slovami, aby sme sa nechali prekvapiť zakončením Infinity War, čím sa ukončí tretia fáza celého univerza.

9. Black Widow

Black Widow

Aj napriek tomu, že Black Widow je jedným z najstarších postáv v MCU, tak zatiaľ nezískala svoj vlastný celovečerný film. Scarlett Johansson, ktorá hrá tajomnú Natashu Romanoff si už stihla zahrať v akčných filmoch ako Lucy a Ghost in the Shell.

Aj keď doteraz nebolo nič oficiálne oznámené, Stan Lee, „duchovný otec“ Marvelu vyhlásil, že nastane deň, kedy sa Black Widow filmu naozaj dočká.

Vzhľadom k úspechu Wonder Woman od DC a Warner Bros, by nemalo nikoho prekvapiť, keď ich bude Marvel čoskoro nasledovať a čiernej vdove sólo film venuje, pretože tak tajomná postava ako Natasha Romanoff si svoje sólo priam pýta.

 

Na záver pripájame 6 filmov, o ktorých sa už dlho hovorí, no zatiaľ ohlásené neboli:

  • Wolverine
  • Iron Man 4
  • Blade
  • Moon Knight
  • Captain America 4
  • Inhumans

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Robert Downey Jr. vysvetlil význam dôležitej scény z Endgame

Aj napriek tomu, že Avengers: Endgame vyšla pred rokom, stále sa k nej fanúšikovia, ale …