Domov / Novinky / Aké tržby priniesol otvárací víkend novinke Predátor: Evolúcia?
Predátor

Aké tržby priniesol otvárací víkend novinke Predátor: Evolúcia?

Od 13. septembra sa v našich kinách premieta nový Predátor zo štúdia 20th Century Fox a režisér Shane Black sľuboval veľkolepé divadlo. Ako je na tom novinka Predátor: Evolúcia po prvom premietacom víkende?

Na úvod nazrieme do histórie tejto filmovej série. Originál z roku 1987 sa považuje za legendárnu klasiku svojho žánru a z kín si odniesol celosvetový zárobok vo výške 98,2 milióna dolárov. Votrelec vs. Predátor bol jedným z najvážnejších konkurentov série, ktorému sa podarilo zarobiť celosvetovo vynikajúcich 128,8 milióna dolárov. Predátor 2 z roku 1990 si odniesol celosvetový zárobok 57,12 milióna a film Predátori z roku 2010 si na konto celosvetového zárobku pripísal 127,2 milióna dolárov.

Karty mal zamiešať nový sci-fi počin od Shanea Blacka – Predátor: Evolúcia. Novinka o mimozemských predátoroch sa však nesie v znamení zmiešaných recenzií. Všetci dúfali, že sa im podarí priniesť do kín najlepší filmový zážitok série.

Novinka si podľa agentúry Box Office Mojo zarobila počas prvých troch dní premietania vo svete 54,7 milióna dolárov. Fanúšikovia udelili filmu na portáli IMDb hodnotenie 6,1/10 a na ČSFD svieti 59%.

Dôležité je však povedať, že film sa v kinách ešte poriadne neohrial a hodnotenie sa môže výrazne zmeniť. Navyše celkové náklady na výrobu filmu boli „len“ 88 miliónov dolárov. Štúdio si teda môže ešte odniesť v kasičke pekný balík peňazí. V nasledujúcich týždňoch teda uvidíme, ako dopadne celkové úsilie tvorcov. Karty by však mohol v najbližších týždňoch zamiesať aj Venom, pri ktorom sa očakáva lámanie rekordov.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo bude s Venomom 2, ak sa posunie premiéra Morbiusa?!

Nedávno spoločnosť Sony oznámila, že bude musieť posunúť premiéry všetkých filmov, ktoré mali vyjsť, avšak …

V spin-offe Mad Maxa – Furiosa si asi zahrá Anya Taylor-Joy

Film Mad Max: Zbesilá cesta od režiséra Georga Millera (Happy Feet, Čarodejnice z Eastwicku, Liek …