Domov / Novinky / Ako zarobiť na filmoch?
Ako zarobiť na filmoch?
jose-lebron-1082023-unsplash

Ako zarobiť na filmoch?

Business Art Production ti ponúka možnosť vidieť, ako vznikajú filmy, ako sa distribuujú a následne, ako zarábajú filmové hviezdy a taktiež štúdia. Cieľom projektu je spájať umelcov s verejnosťou, aby spolu mohli vytvárať originálne diela a následne na nich aj zarábať.

Ako na tom zarobiť?

Každý film je rozdelený na určitý počet podielov. Polovica podielov sa rozdelí medzi ľudí, čo na filme pracujú, a polovica sa uvoľní na predaj medzi verejnosť. Cena jedného podielu zo začiatku stojí 18 eur, a postupne sa zvyšuje na 22 €.

Cena podielu je nízka preto, aby si to mohol dovoliť či už podnikateľ, zamestnanec, dôchodca alebo aj študent. Ich počet je však obmedzený. Celý proces je vysvetlený v tomto krátkom videu.

Už v minulosti sme písali o filme Šepotyktorý vznikol práve vďaka tomuto projektu. Premiéra by sa mala konať v prvom štvrťroku nasledujúceho roka. Film podporilo 198 Ľudí z Čiech a Slovenska a na jeho vytvorení pracovalo viac ako 40 ľudí. Z tisíc podielov, ktoré boli na predaj pre verejnosť, sa ich predalo 985. Preto ak sa ti zapáči trailer zverejnený pod týmto odsekom, stále môžeš získať posledné podiely z filmu Šepoty po kliknutí na TENO ODKAZ.

Business Art Production práve pripravuje nový film s názvom Cena života. Origiálny triler bude mať na starosti český režisér Dan Pánek, ktorý debutoval celovečerným filmom Taxi 121 o sériových vraždách taxikárov. V novom diele tvorcovia sľubujú nepredvídateľnosť a jedinečnosť. O tom, ako podporiť a zarobiť si na Cene života sa dozviete v pripravovanom článku.

Zdroj: Businessartproduction.com

O Mária Šmilňáková

Neprehliadni

Rozbieha sa ďalšia Česko ‒ slovenská filmová spolupráca

Rozbieha sa ďalšia Česko ‒ slovenská filmová spolupráca

Nedávno začali prípravy na nakrúcanie filmu Cena Života, druhého diela, ktorý vyrastie pod strechou spoločnosti …

Iveta Fejková z filmu Šepoty: V otázke umenia ľudia nie sú otvorení (ROZHOVOR)

Prinášame vám exkluzívny rozhovor s mladou a talentovanou herečkou Ivetou Fejkovou, ktorá sa objaví v …