Domov / Novinky / James Cameron ohlásil dátum natáčania filmu Avatar 2!
Zdroj: pinterest.com

James Cameron ohlásil dátum natáčania filmu Avatar 2!

Avatar 2 – predsa sme sa ho dočkali…Už budúci pondelok, konkrétne 25. septembra, by mal James Cameron začať natáčať dlho očakávané pokračovanie Avatara. Ľudia Jamesa Camerona dlho odsudzovali, pretože scenár písal niekoľko rokov. Trvalo to síce dlho, ale hlavné je, že sa kolotoč natáčania začína čoskoro. Zaujímavosťou je, že Cameron si vyžiadal asistenciu ďalších 4 scénaristov.

Čo sa týka obsadenia, väčšina hercov by sa mala vrátiť. Hlavným hrdinom teda ostáva Jake Sully v podaní Sama Worthingtona. Neytiri si opäť zahrá Zoe Saldana a Grace Augustine stvárni Sigourney Weaver. Čo azda nečakal nikto je fakt, že sa vráti aj Stephen Lang ako Miles Qaritch, ktorý sa bude určite chcieť pomstiť.

Herecké obsadenie bude zachované

Prvý Avatar sa objavil v kinách ešte v roku 2009 a odvtedy nenašiel vážnejšieho konkurenta. Dodnes si neohrozene drží prvú priečku v rebríčku celosvetových zárobkov. Film zarobil 2,79 miliardy dolárov. Okrem toho získal ešte 3 Oscarov za výpravu, kameru a samozrejme vizuálne efekty. Drží aj ocenenie Zlatý Glóbus za najlepšiu dramatickú snímku, no a jeden Zlatý Glóbus si odniesol aj James Cameron za najlepšiu réžiu.

Veríme preto, že tieto výsledky sú pre celý štáb obrovskou motiváciou a pokúsia sa svoj prvotný úspech ešte prekonať. Výsledku by sme sa mali dočkať 17. decembra 2020.

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

avatar - logout.sk

Zábery z natáčania Avatar 2!

Napriek tomu, že je natáčanie Avatara 2 na istý čas prerušené, filmový štáb nezaháľa a …

Kiná v Číne sa budú znovu otvárať a premietnu Avengers a Avatara

Kiná v Číne sa budú otvárať, aj napriek tomu, že sa ešte stále šíri koronavírus. …