utorok , október 16 2018
Domov / Novinky / Black Panther zasadol na trón najzárobkovejších superhrdinských filmov.
Wakanda

Black Panther zasadol na trón najzárobkovejších superhrdinských filmov.

Black Panther od svojho uvedenia do kín stihol prepísať už veľké množstvo rekordov a získal si skutočne obrovský obdiv vo svete kritikov a fanúšikov komiksov. Kráľ Wakandy každý týždeň naberal na zárobkoch a milióny na jeho konto pribúdali priam raketovou rýchlosťou a takmer okamžite sa stal členom TOP 10 najlepšie zarábajúcich filmov v USA.

Najzárobkovejším filmom Marvelu bol prvý diel Avengers z roku 2012 a ani filmy ako Avengers 2 alebo Captain America: Civil War mu nedokázali konkurovať. Až doteraz. Po príchode Black Panthera do kín sa stal najzárobkovejším superhrdinským filmom vôbec. Vo filmovom svete sa očakávalo, že jediný najvážnejší konkurent a adept na zosadenie prvých Avengers z trónu bude práve Avengers: Infinity War. Zostáva nám však ešte mesiac do príchodu asi najočakávanejšieho filmu roka a my si ani netrúfame odhadovať čísla, ktoré by mohol nadchádzajúci diel Avengers dosiahnuť, keďže už pred svojim príchodom prelomil pár rekordov.

Black Panther si počas šiestich týždňov dokázal v USA zarobiť 630,9 milióna dolárov a celosvetovo má na konte 1,23 miliardy dolárov, čím sa okrem najzárobkovejšieho superhrdinského filmu stal aj 5. najlepšie zarábajúcim filmom v USA.

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Strážcovia Galaxie

Štúdio Marvel odložilo prípravu Strážcov Galaxie 3 na neurčito!

Spoločnosť Marvel Studios oficiálne odložila prípravy na druhé pokračovanie filmu Strážcovia Galaxie na neurčito. Isté …

Strážcovia Galaxie 3

AKTUÁLNE: James Gunn bol prepustený z pozície režiséra filmu Strážcovia Galaxie Vol.3

James Gunn bol práve prepustený z pozície režiséra nadchádzajúceho filmu Strážcovia Galaxie Vol. 3. Tento …