Domov / Nezaradené / Bude mať Percy Jackson svoj seriál?
Zdroj: percyjacksonthemovie.com

Bude mať Percy Jackson svoj seriál?

Faktom je, že filmová adaptácia tejto postavy nemala veľký úspech, avšak fanúšikovia dúfajú, že sa Percy Jackson vráti na televízne obrazovky, tentokrát v seriálovej podobe.

Zdroj: percyjacksonthemovie.com

 

Nedávno sa objavili zvesti o tom, že Percy Jackson bude mať svoj vlastný seriál. Ale je to naozaj tak? Niekoľko násobne oceňovaný spisovateľ Rick Riordan publikoval svoju knižnú sériu o Percym medzi rokmi 2005 až 2009. Vďaka aj týmto piatim románom, spolu s jeho ďalšími knihami, sa udržal na zozname bestsellerov New York Times až 522 týždňov, čo je viac ako 13 rokov (znie to neuveriteľne, ale je to pravda)! Táto fantasy séria je zameraná na dobrodružstvá už spomínaného hlavného protagonistu Percyho Jacksona – 12-ročného chlapca, ktorý zistí, že je jediným synom gréckeho boha Poseidóna.

Prvé dve knihy z Riordanovej série už boli sfilmované. Prvý diel s názvom Percy Jackson: Zlodej blesku režíroval Chris Columbus (známy svojou prácou na filmoch o Harrym Potterovi) a premiéru mal v roku 2010. O tri roky neskôr vyšiel druhý film Percy Jackson: More oblúd, ktorý mal pod taktovkou Thor Freudenthal (Denník odvážneho bojka). A hoci sa tvrdilo, že to bude ďalší „Harry Pottter“, v skutočnosti  tieto filmy nezarobili dosť ani na výrobné náklady. Podľa kritikov aj fanúšikov sa tvorcovia až príliš odchýlili od pôvodnej knižnej predlohy a vynechali veľa podstatných detailov. Hlavná hviezda filmov, Logan Lerman, mal podľa dohody natočiť 3 filmy, avšak podľa všetkého sa od tretieho projektu odstúpilo.

Kedy vznikli fámy o seriály Percy Jackson?

Koncom roka 2019 webový portál We Got This Covered publikoval niekoľko článkov, podľa ktorých sa na tomto seriály už pracuje. Stránka informovala o tom, že seriál bude úplne novým rebootom a predchádzajúce filmy nebudú jeho súčasťou. A keďže filmy produkovala 20th Century Fox, ktorú teraz vlastní Disney, špekulovalo sa o tom, že seriál bude vysielať ich nová streamovacia služba Disney+.

Rick Riordan mal stretnutie s Disney

Hoci sa doteraz nepotvrdili nijaké z týchto dohadov, na Twitteri sa objavili správy o tom, že táto možnosť naozaj existuje. Podľa jedného tweetu z polovice decembra 2019, je Riordan v L.A. na stretnutí s Disney spoločnosťou.

Zdroj: twitter.com

O niekoľko dní na to zverejnil správu, v ktorej stálo:

„Dnešné stretnutie s Disney prebehlo dobre. Ešte je príliš skoro na to, aby sme vedeli, či sa niečo bude reálne diať. Ale ja sa toho budem držať!“

Je z čoho vyberať

Hoci existujú iba 2 filmy o Percym Jacksonovi (Zlodej blesku a More oblúd), sú tu ešte ďalšie 3 romány – Kliatba Titánov, Boj o labyrint a Vojna Bohov – čakajúce na sfilmovanie. Okrem týchto kníh, Riordan vydal ďalšie série zo sveta Percyho Jacksona: Apollónov pád a Bohovia Olympu. To znamená, že je viac ako dosť materiálu a bolo by možné ho spracovať do niekoľkých sérií.

Vzhľadom na to, že Amazon pripravuje televíznu adaptáciu Pána prsteňov a Netflix pripravuje Kroniky Narnie, fantasy seriál Percy Jackson je presne to, čo Disney+ potrebuje, aby udržala krok so svojimi rivalmi.

Fantasy Island

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo prezradil Michael Waldron o seriáli Loki?

Pripravovaný seriál Loki od Michaela Waldrona (Rick a Morty, Harmonquest, Doctor Strange in the Multiverse …

Tip na seriál: Queen for Seven days!

Seriál Queen for Seven days je romantizovaný historický príbeh o láske jednej ženy a jedného …