piatok , október 18 2019
Domov / Novinky / Čo všetko vieme o dejovej línii Avengers 4
Avengers 4

Čo všetko vieme o dejovej línii Avengers 4

Štúdio Marvel nás s filmom Avengers: Infinity War opäť presvedčilo, že odvádza priam majstrovsku prácu. Až do svetovej premiéry bol dej zahalený pod rúškom tajomstva a k nám sa celý čas dostávali len malinké útržky. To isté nás teraz čaká aj pri Avengers 4. Pred tým nás ale ešte čakajú dva filmy – Ant-Man and the Wasp a Captain Marvel. Dejové línie oboch filmov však budú zasadené do udalostí pred Avengers: Infinity War, takže sa z nich veľa nedozvieme.

O dejovej línii Avengers 4 však vieme niečo málo odhadnúť aj vďaka rôznym interview hercov, potvrdeným hrdinom, niekoľkým oficiálnym fotografiám a ďalším drobným kúsočkom v tejto veľkej mozaike. Okrem toho je tiež jasné, že superhrdinovia sa v Avengers 4 budú vysporiadavať s následkami Thanosovho katastrofického lusknutia prstami, ktoré vyhladilo polku vesmíru.

Avengers 4 je veľkolepým finále pre Marvel Cinematic Universe

Avengers 4 je síce obrovským finále, ale MCU ešte ani zďaľeka nekončí. Podľa Kevina Feigea, šéfa štúdia Marvel, chceli vytvoriť dva obrovské dejové „úseky“. Tie majú byť rozdelené na udalosti PRED Avengers 4 a na udalosti PO Avengers 4. Môžeme teda predpokladať, že po finále sa dejová línia úplne zmení a presunie niekam inam, alebo sa rozpadne jadro Avengers a postavy ako Iron Man, Captain America umrú. Možná je aj kombinácia týcht scenárov. Čo však s istotou vieme potvrdiť je, že Avengers 4 vráti dej na miesto, kde sa tým zrodil – v bitke o New York.

Nastane správny okamih na cestovanie v čase

Množstvo fotografií, ktoré boli odprezentované ako fotografie pre Avengers 4 zobrazujú členov tímu opať v New Yorku. Captain America bude mať svoju pôvodnú uniformu, Thor pôvodné dlhé vlasy, Tony Stark civilné oblečenie a blond účes, Mark Ruffalo bol zachytený na fotografii v mo-cap odeve, z čoho vyplýva, že sa opäť objaví ako Hulk. Na niektorých fotografiách má mnoho postáv v rukách zvláštne prístroje, čo rozvírilo špekulácie o možnom cestovaní v čase. Akokoľvek sa to stane, je jasné, že Iron Man a Ant-Man budú cestovať včase do okamihu Bitky o New York aby priviedli späť k životu ostatných superhrdinov, ktorí umreli v Infinity War.

Avengers 4
Opäť uvidíme Bitku o New York. Captain America v pôvodnom kostýme, Mark Ruffalo sa opäť objaví ako Hulk

 

Zabití superhrdinovia sa vrátia

Infinity War poriadne zúžila okruh superhridinov, keď nechali umrieť takmer každého od Lokiho až po Spider-Mana, ale nebude to trvať dlho a uvidíme ich opäť. Napríklad taký Loki sa takisto vráti v Bitke o New York (niekoľko fotografií ho usvedčuje z návratu). Gamora, ktorá bola obetovaná, aby Thanos získal kameň duší, sa vráti taktiež (to, či ju uvidíme pri ostatných, alebo ako väzňa vo svete duší je ešte otázne). Uvidíme aj Visiona, ktorý umrel po tom, ako mu Thanos odobral kameň.

Dočkáme sa masívnej scény, v ktorej bude každý

Film Infinity War priniesol doteraz najväčšiu kooperáciu superhrdinov Marvelu, avšak len do chvíle kým do kín nezavíta AVengers 4. Okrem hrdinov z prvej časti uvidíme aj Ant-Mana, Hawkeye po boku Captain Marvel a Janet van Dyne (Wasp). Podľa Sebastiana Stana, ktorý hrá Buckyho Barnesa sa dočkáme scény, v ktorej bude bojovať bok po boku každý Marvel hrdina pod slnkom:

Je tu jedna scéna, kde sme asi všetci. Naozaj nemôžem povedať nič o tejto scéne, aleviem, že trvalo takmer tri mesiace naplánovať to tak, aby sme sa tam všetci stretli. Pozrel som sa okolo seba a videl som všetkých počínajúc Samuelom L. Jacksonom, cez Michaela Douglasa až po Michelle Pfeiffer. Boli tu všetci!

Avengers 4

Clint Barton sa vráti ako Ronin

Niekoľko fotografií zobrazuje Jeremyho Rennera v novom kostýme označovanom ako Roninov oblek Clinta Bartona. Môžeme predpokladať, že Hawkeye, ktorý zavesil kariéru superhrdinu sa vráti, pretože Thanos vyhladením polovice vesmíru zrejme zabil aj niekoho z jeho rodiny.

Clint Barton ako Ronin

Opäť uvidíme Mjolnir

Bratia Russovci premazali svoje účty na sociálnych sieťach krátko pred premiérou Avengers: Infinity War, ale jedna z fotografií zobrazuje kňaza držať Thórovo kladivo. Mjolnir bol zničený počas udalostí vo filme Thor: Ragnarok a Thor trávil množstvo času v Infinity War získaním novej zbrane v Nidavellire. Cestovaním v čase však okrem hrdinov vstane z mŕtvych aj spomínaný Mjolnir. To, že ho drží kňaz zrejme nie je súčasťou filmu…

Mjolnir
Okrem oživenia superhrdinov sa dočkáme aj návratu slávneho Mjolniru

Captain Marvel sa pripojí do boja

Po záverečných titulkoch sme mali možnosť vzhliadnuť scénu, keď Nick Fury a Maria Hill vystúpia z auta a následne sa Maria rozplynie. Fury si uvedomí, že nastávajú problémy, no predtým než sa rozplynie stihne odoslať správu cez starý pager, na ktorom sa zobrazí logo Captain Marvel.

Captian Marvel príde do kín budúci rok tesne pred Avengers 4 a ukáže nám jej príbeh z 90-tych rokov. To, že Fury kontaktoval cez pager práve Captain Marvel, ktorá by mala byť pre celý svet poslednou záchranou značí, že bude mať v Avengers 4 jednu z hlavných úloch v boji proti Thanosovi.

Captain Marvel
Poslednou záchranou Avengers bude pravdepodobne Captain Marvel

Premiéra filmu Avengers 4 je naplánovaná na 2. máj 2019 a už teraz sa fanúšikovia po celom svete nevedia dočkať premiéry. Neostáva nám nič iné, iba čakať a my vám budeme prinášať ďalšie novinky zo sveta Marvelu.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Avengers 4

Chris Evans objasňuje svoj nedávny tweet/spoiler k Avengers 4

Nedávno si Mark Ruffalo neudržal jazyk za zubami a v talkshow rovno vyzradil (pravdepodobný) celý …

Venom

Venom (RECENZIA)

Kritikou ho nešetril takmer nikto, no Venom to na plátnach poriadne odpálil. Čím tento antihrdina …