Domov / Novinky / Čo všetko vieme o pripravovanom filme Captain Marvel?
Captain Marvel

Čo všetko vieme o pripravovanom filme Captain Marvel?

Ako sme už spomínali v tomto článku, filmového spracovania sa dočká aj ďalší hrdina alebo skôr hrdinka zo sveta Marvelu a to Captain Marvel. Takmer presne o rok (7. 3. 2019) uvidíme prvý film venovaný ženskej superhrdinke z Marvel Cinematic Universe. Štúdio si dalo záležať pri výbere vhodnej herečky, ktorá by stvárnila Carol Danvers známu aj ako Captain Marvel. Kasting bol podľa tvorcov dlhý a náročný, adeptky prešli náročnými testami a víťazkou sa nakoniec stala oscarová herečka Brie Larson (Room, 21 Jump Street), ktorá tak oficiálne rozšírila herecké obsadenie MCU.

Captain Marvel
Brie Larson stvárni superhrdinku Carol Danvers a.k.a. Captain Marvel

Na režisérsku stoličku zasadne filmárske duo Anna Boden a Ryan Fleck, ktorí spoločne tvoria od roku 2002. Vtedy spolu začali písať scenáre a režírovať krátke snímky a dokumenty. Ich prvými dvomi celovečernými filmami boli Half Nelson (2006) a Sugar (2008). Venujú sa prevažne tvorbe seriálov a do ich zbierky môžeme zaradiť napríklad Billions, The Affair, Looking, Room 104 a The Big C.

Okrem režisérskeho dua a hlavnej hrdinky poznáme aj ďalšiu hereckú účasť – Jude Law, Ben Mendelsohn, DeWanda Wise. A samozrejme to všetko okorení ikonický Samuel L. Jackson!

Captain Marvel
Brie Larson a Samuel L. Jackson

 

Fantasy Island

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Marvel 4.fáza: čo bude ďalej?

Povedať, že Marvel Cinamatic Universe je veľký, je veľmi slabé hodnotenie skutočnosti a svojou 4.fázou …

Sam Raimi sa vráti do Marvelu

Filmár Sam Raimi sa vracia do Marvelu, aby kormidloval pokračovanie Doktora Strangea. V dôsledku rôznych …