Domov / Novinky / Čo všetko vieme o pripravovanom filme Captain Marvel?
Captain Marvel

Čo všetko vieme o pripravovanom filme Captain Marvel?

Ako sme už spomínali v tomto článku, filmového spracovania sa dočká aj ďalší hrdina alebo skôr hrdinka zo sveta Marvelu a to Captain Marvel. Takmer presne o rok (7. 3. 2019) uvidíme prvý film venovaný ženskej superhrdinke z Marvel Cinematic Universe. Štúdio si dalo záležať pri výbere vhodnej herečky, ktorá by stvárnila Carol Danvers známu aj ako Captain Marvel. Kasting bol podľa tvorcov dlhý a náročný, adeptky prešli náročnými testami a víťazkou sa nakoniec stala oscarová herečka Brie Larson (Room, 21 Jump Street), ktorá tak oficiálne rozšírila herecké obsadenie MCU.

Captain Marvel
Brie Larson stvárni superhrdinku Carol Danvers a.k.a. Captain Marvel

Na režisérsku stoličku zasadne filmárske duo Anna Boden a Ryan Fleck, ktorí spoločne tvoria od roku 2002. Vtedy spolu začali písať scenáre a režírovať krátke snímky a dokumenty. Ich prvými dvomi celovečernými filmami boli Half Nelson (2006) a Sugar (2008). Venujú sa prevažne tvorbe seriálov a do ich zbierky môžeme zaradiť napríklad Billions, The Affair, Looking, Room 104 a The Big C.

Okrem režisérskeho dua a hlavnej hrdinky poznáme aj ďalšiu hereckú účasť – Jude Law, Ben Mendelsohn, DeWanda Wise. A samozrejme to všetko okorení ikonický Samuel L. Jackson!

Captain Marvel
Brie Larson a Samuel L. Jackson

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji

Spoločnosť Marvel bola nútená presunúť svoje plánované premiéry: Black Widow sa posunula na 6. november …