Domov / Novinky / Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život
Zdroj: imdb.com

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. Seriál, ktorý dejovo pripomína spojenie Hry o tróny (Game of Thrones) a Hier o životy (The Hunger Games), so zdravou dávkou Pána prsteňov (Lord of the Rings), je príbeh založený na rovnomennej knihe od Thomasa Wheelera. V článku si odhalíme všetko, čo potrebujete vedieť o seriály Cursed od deja až po dátum premiéry a všetko medzi tým.

Zdroj: instagram.com/@cursed

O čom je dej Cursed?

Netflix na svojom webe popisuje dej seriálu nasledovne:

„Znovuzobrazenie artušovskej legendy je prerozprávané očami Nimue, mladej ženy s tajomným darom, ktorá je predurčená stať sa mocnou (a tragickou) Dámou z jazera.“

Znie to sľubne, však? Prirodzene, žiadny epický príbeh nie je kompletný bez určitého elementu prekvapenia (a jednej či dvoch hrdinských výprav), čo Netflix potvrdzuje v ďalšom popise:

„Po smrti svojej matky nájde nečakaného partnera v pokornom žoldnierovi menom Artuš, ktorý sa snaží nájsť Merlina a objaviť starodávny magický meč. Počas svojej výpravy sa Nimue stane symbolom odvahy a vzbury proti hrozivým Červeným Paladinom a ich spojencovi, kráľovi Utherovi.“

Zdroj: instagram.com/@cursed

Herecké obsadenie

Hlavnú postavu Nimue stvárni Australská herečka Katherine Langford, známe zo seriálu 13 Reasons Why či filmu Knives Out. V role Artuša uvidíme Americko-Austrálskeho hereckého nováčika Devona Terrella, ktorý hral postavu mladého Baracka Obamu v biografickom filme z roku 2016 s názvom Barry.

Zdroj: instagram.com/@cursed
Zdroj: instagram.com/@cursed

 

K hereckému obsadeniu sa pridal aj Švédsky herec a brat Alexandera Skarsgårda, Gustaf Skarsgård ako Merlin.

Zdroj: instagram.com/@cursed

 

Herec Daniel Sharman (Teen Wolf, Mediciovci) bude hrať postavu menom Weeping Monk (Plačúci mních) a Sebastian Armesto (Piráti z Karibiku, Tudorovci) zobrazí postavu kráľa Uthera Pendragona.

Zdroj: instagram.com/@cursed
Zdroj: instagram.com/@cursed

Dátum vydania

Vychádzajúc z údajov na oficiálnych plagátoch, by mala byť premiéra tohto seriálu v lete 2020 (čiže možno už budúci mesiac. Na sociálnych sieťach sa objavili správy o tom, že by to malo byť 17.júla, avšak Netflix tento dátum zatiaľ nepotvrdil.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Tip na seriál: Extracurricular (2020)

Ak máte radi krátky, temný seriál plný násilia, ktorý sa okrem iného zaoberá prostitúciou, tak …