Domov / Novinky / Deadpool 2 nastavil nový rekord počas svojho prvého víkendu
Deadpool 2

Deadpool 2 nastavil nový rekord počas svojho prvého víkendu

Deadpool 2 ukončil svoj prvý víkend s rekordným zárobkom medzi R-kovými filmami (vulgarizmy, násilné scény, nahota, drogy). V postave Deadpoola opäť žiaril Ryan Reynolds, ktorý musel uniesť úspech prvého filmu z roku 2016. Prvý diel zarobil na domácom trhu 132,4 milióna dolárov počas prvých troch dní premietania a následne získal ešte 132,3 milióna dolárov v zahraničí. Zakončil tak svoj premiérový víkend s výslednou tržbou 264,7 milióna dolárov.

Okrem úspechu pôvodného filmu musel Deadpool 2 bojovať aj s popularitou filmu Avengers: Infinity War, ktorý vyžmýkal kiná aj s divákmi a zarobil celkovo viac ako 1,8 miliardy dolárov. Napriek tomu sa Deadpoolovi podarilo obstáť a medzi R-kovými filmami stanovil nový rekord. Počas svojho úvodného víkendu zarobil viac ako 300 miliónov dolárov.

Podľa Box Office Pro, Deadpool 2 nastavil nový rekord, pretože mimo amerického kontinentu zarobil počas tohto víkendu viac ako 176,3 milióna dolárov, čo je o 44 miliónov viac ako jeho predchodca. Touto sumou tak prekonal predchádzajúceho držiteľa rekordu – Logana z roku 2017 (160 miliónov dolárov).

Deadpool 2

Tento nový rekord je o to viac zaujímavejší, že Deadpool 2 ešte ani neštartoval na silnom čínskom trhu. Na ostatných 81 zahraničných trhoch však zarobil slušné sumy. Napríklad z Veľkej Británie si odniesol 18 miliónov, z Južnej Kórei 17 miliónov a z Ruska 11,8 milióna dolárov. Na domácom trhu Deadpool 2 zinkasoval 125 miliónov dolárov, čo je oproti pôvodnému filmu menej o približne 7 miliónov.

Aj keď Deadpool 2 nedosiahol vrchol v USA, niet pochýb o tom, že FOX bude nadmieru spokojný s jeho úspechom v zahraničí. Nechajme sa prekvapiť, či sa mu podarí prekonať celkový zárobok 783 miliónov dolárov prvej časti.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Uvidíme Dwayna „The Rock“ Johnsona tento rok v nejakom filme?

Obľúbený americký herec a profesionálny wrestler Dwayne “The Rock” Johnson natáča od roku 2002 stále …

Free Guy uvidíme až v decembri tohto roku

Akčná komédia vo forme videohry, Free Guy, v ktorej hrá známy herec Ryan Reynolds oznámila, …