Domov / Novinky / Démonov je viac. Mníška – The Nun

Démonov je viac. Mníška – The Nun

Už vďaka predchádzajúcemu článku o nej čo to vieme. Jeden z najočakávanejších hororov The Nun – Mníška burcuje svoje publikum napríklad aj príliš strašidelným trailerom, ktorý YouTube musel zo svojej databázy odstrániť. Na čo strašidelné sa môžu diváci ešte tešiť?

Démon, ktorého minulosť scénarista James Wan naznačil už vo filme V zajatí démonov 2, budú môcť diváci lepšie spoznať v tomto spin-offe hororovej série. Príbeh sa odohráva v Transylvánii, kde mladá mníška (Bonnie Aarons) spácha samovraždu a dopustí sa tak smrteľného hriechu. Vatikán preto vysiela otca Burkeho (Demián Bichir) a novicku sestru Irene (Taissa Farminga), aby preskúmali opátstvo, v ktorom mladá mníška zahynula, a aby zistili, či je miesto čisté a sväté, alebo naopak.

Mníška - The Nun

Obe postavy mátajú okrem diabla aj démoni ich minulosti, ktorými je dej popretkávaný. Samotný herec Demián Bichir si na postavu otca Burkeho takto spomína: „Otec Burke je veriaci človek a lovec démonov, ktorý verí, že je možné zachrániť svet pred démonom. Je bojovníkom na viacerých frontoch, je však prenasledovaný vlastnými démonmi a to je skutočná bitka, ktorej musí čeliť každý deň svojho života.“

Hlavní hrdinovia musia prísť na kĺb mnohým záhadám a nevysloveným otázkam. Napríklad prečo Vatikán ubezpečoval Burkeho, že sestra Irene pozná krajinu, do ktorej sa vydávajú? V skutočnosti tam totiž nikdy predtým nebola. Alebo prečo mŕtva mníška zvierala vo svojich dlaniach kľúč? A čo dohnalo sestru Oanu (Ingrid Bisu) aby porušila sľub mlčanlivosti? Vďaka Continental filmu budú všetky otázky zodpovedané v našich kinách už 6. septembra.

Mníška - The Nun

O Mária Šmilňáková

Neprehliadni

7 filmov na vhodnú náladu

V súčastnosti sa väčšina z nás rozhodla ostať doma alebo sme nútení ostať doma. A …

James Wan pripravuje film pre všetky monštrá

Režisér, scenárista a producent James Wan pripravuje pre spoločnosť Universal film, v ktorom by sa …