Domov / Novinky / Detaily z deja nového Batmana
Zdroj: looper.com

Detaily z deja nového Batmana

Hoci režisér Matt Reeves začal natáčať svoju víziu nového Batmana ešte pred koronavírusom, detaily o deji filmu ostávali v hmle. To sa však zmenilo! Už pred nejakým časom Reeves prezradil, že táto verzia Batmana bude viac o detektívovi, než superhrdinovi. Nedávno sa objavili informácie o tom, že dej je posadený do súčasnosti a bude sa odohrávať počas druhého roka jeho pôsobenia v Gotheme! Bruce Wayne je v tejto práci ešte stále „nováčik“, pričom prisahal, že že nebude zabíjať a zločincov odovzdá spravodlivosti.

Zdroj: reddit.com

Čo vieme o deji?

V Gotheme je práve čas volieb a neznámy vrah zabíja kandidátov na budúceho starostu mesta jedného po druhom, pričom po sebe zanechá špeciálnu hádanku. Je teda jasné, že hlavný záporák bude Hádankár (The Riddler – s touto postavou sme sa stretli vo filme Batman navždy, 1995), ktorého stvárni novoobsadený Paul Dano. Tí, ktorí dúfajú, že tento film bude o tom, ako Batman porazí celú galériu superzáporákov, budú sklamaný.

Faktom je, že prostredie nového Batmana je skôr na štýl noir. Postava bude mať mnoho vlastností podobných Sherlockovi Holmesovi, zatiaľ čo rolu Watsona prevezme kapitán James Gordon v podaní Jefferyho Wrighta. Spoločnými silami sa budú snažiť odhaliť záhadu menom Hádankár.

Zdroj: imdb.com

Reesova verzia nám predstaví nový Gotham, v ktorom sa stretneme s rôznymi charaktermi ako Carmine Falcon (John Turturro), či  Catwoman (Zoë Kravitz). Kravitz hrá antihrdinskú verziu svojej postavy, a hoci vo filme bude pomáhať Batmanovi vyriešiť zločin, sama o sebe bude dbať najmä na svoje blaho. Ďalším potvrdeným hercom je Colin Farrell, ktorý bude hrať Oswalda Cobblepota, taktiež známeho ako The Penguin, avšak tentoraz bola jeho postava napísaná ako kladná a predstavuje jedného z kandidátov.

Zdroj: logout.sk

Osobný život Bruca Wayne zatiaľ ostáva záhadou. Hoci sa objavili zvesti o tom, že uvidíme romantické spojenie medzi ním a Catwoman, tvorcovia filmu to nepotvrdili. Nateraz nám ostáva len čakať, čo sa dozvieme v budúcnosti.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Kinopremiéry na tento týždeň

Tento týždeň prídu do našich kín 3 nové filmy: akčný triller o nájomnej vrahyni, horor …

Čo pripravuje DCEU na najbližšie dva roky?

DC Extended Universe (DCEU) je vo švungu! Rozhodne má na najbližšie dva roky nabitý program, …