Domov / Novinky / Dočkáme sa crossoveru hororov Insidious a Sinister?

Dočkáme sa crossoveru hororov Insidious a Sinister?

Crossover medzi horormi ako je Insidious a Sinister je v rukách Jasona Bluma, producenta obidvoch filmov. Blum a jeho spoločnosť Blumhouse Productions v dnešnej dobe určujú trend moderných hororov.  V ich réžii totiž vznikali snímky ako Paranormal Activity, Ouija, Oculus a už spomínaná séria Sinister a Insidious.

Kým pôvodný film Sinister zaznamenal obrovský finančný úspech, pokračovanie Ethana Hawkeya zarobilo menej peňazí aj napriek väčším rozpočtom, za čo si odniesol značnú kritiku. V súčasnosti sa v kinách objavuje štvrtý diel Insidious s podtitulom Posledný Kľúč, ktorý zaznamenal zmiešané reakcie fanúšikov a kritikov, ale kiná zaznamenávajú slušnú návštevnosť.

Zdá sa však, že v budúcnosti naozaj môže prísť ku crossoveru vďaka Blumhouse productions. Na premiére filmu Insidious: Posledný kľúč samotný Jason Blum pre CinePOP potvrdil, že nad prepojením filmov už dlhšie uvažujú, no stále nenašli ten správny kúsok skladačky, aby tento crossover nabral reálne kontúry.

Dúfam. Chcem. Vytvorili sme Sinister a Insidious, je to takmer dokonalé. Myslím si, že by sme tie svety mohli v určitom okamihu prepojiť. Zatiaľ však nevieme ako. Budeme sa o to pokúšať.

Vzhľadom na to, že obidva sa obidva svety točia okolo nadprirodzených síl, ktoré mučia nič netušiace obete, mohla by byť táto úloha pomerne jednoducho realizovateľná. Predstava, že by sa v jednom filme stretol Bughuul spolu s „Red-face démonom“ je viac ako desivá. Nechajme sa prekvapiť, čo vymyslí Jason Blum.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.