Domov / Streamovacie služby / HBO / Game of Thrones – Podarí sa Zimohradu prežiť útok bielych chodcov?
Game of Thrones

Game of Thrones – Podarí sa Zimohradu prežiť útok bielych chodcov?

Ako už iste všetci fanúšikovia vedia, v ôsmej sérii Game of Thrones zaútočili Bieli chodci na severnú časť kráľovstva a najbližšie im bude čeliť Zimohrad. Má šancu Zimohrad prežiť tento útok?

HBO už ohlásilo, že novú sériu neuvidíme skôr ako v roku 2019 a na internete sa množia špekulácie o tom, čo sa stane, keď Nočný Kráľ so svojou légiou Bielych chodcov dobije Sever. Ako sme mohli vidieť v posledných minútach veľkolepého finále 7. série, Nočný Kráľ oživil mŕtveho draka Viseriona, s ktorým sa mu následne podarilo zničiť východnú časť steny chrániacej severnú časť kráľovstva. Bieli chodci prekročili magickú bariéru a začali obsadzovať územie Severného kráľovstva. Ich najnovším cieľom tak pravdepodobne bude samotný Zimohrad.

Bieli chodci

Tento mohutný hrad, ktorému teraz vládne Sansa Stark, je domovom rodiny Starkov už celých 8 000 rokov a nie je nechránený. Stane sa však nárazovou zónou medzi živými a mŕtvymi. Najväčšiu časť obrany Severu by mali tvoriť hordy Dothrakov a Nepoškvrnených na čele s Daenerys a jej dvomi drakmi. Nebude tu chýbať ani Kráľ Severu – Jon Snow. V poslednej sérii sme mali možnosť vidieť aj zradu Cersei počas vyjednávania v Kráľovom Prístavisku, za čo ju odsúdil aj samotný Jamie Lannister.

Game of Thrones

Sever bude mať na svoju obranu asi najlepšiu armádu v celom Westerose. Jon Snow má viac skúseností s bojom proti Bielym chodcom ako ktorýkoľvek iný smrteľník. Daenerys má za sebou dvoch drakov Drogona a Rhaegala a loajálnu armádu z Essosu. Jej pravá ruka Tyrion Lannister sa už mnohokrát osvedčil ako majster taktiky. Jamie Lannister má sice o ruku menej, ale stále je jedným z najlepších rytierov v krajine a prináša so sebou aj armádu. Navyše v bitke uvidíme aj Bronna, Brienne z Tarthu, Joraha Mormonta a Aryu Stark. Nesmieme taktiež zabudnúť ani na Brana Starka.

Okrem drakov budú obrancovia hradu disponovať dračím sklom a mečmi z Valyrijskej ocele. Dračie sklo môže zabiť Bielych chodcov a Jon Snow ho má teraz k dispozícii dosť na to, aby ním vyzbrojil celú armádu Severu. Valyrijská oceľ je veľmi vzácna a všetky známe zbrane, ktoré boli kedy vyrobené z tejto ocele sa momentálne taktiež nachádzajú v Zimohrade: Jon, Jaime, Brienne, Sam Tarly, Arya – všetci nosia zbrane kované z Valyrijskej ocele.

Dračie sklo

Ďalšou mocnou zbraňou ľudí je aj Divoký oheň (Wildfire). Tyrion ho bravúrne využil na obranu Kráľovho Prístaviska počas 2. série. Je výbornou alternatívou k dračiemu ohňu. Vynára sa však jeden problém, a tým sú suroviny na jeho výrobu. Hlavné zásoby sú uložené v Kráľovom Prístavisku a Cersei väčšinu zásob využila na zničenie Baelorovej Septy.

Divoký oheň

Nakoniec aj samotný Zimohrad je veľmi účinnou zbraňou a zrejme poslednou záchranou ľudí pri obrane severu. Priniesli sme vám článok z natáčania ôsmej série, kde ste mali možnosť vidieť Zimohrad v plameňoch. Je teda dosť pravdepodobné, že dôjde k najhoršiemu scenáru a hrad padne. Treba však myslieť aj na to, že Zimohrad ukrýva jedno tajomstvo. Pod hradom sa skrýva obrovské množstvo horúcich prameňov, ktoré sa nachádzaju pod tunelmi a kryptami Starkov. Ak by sa rozhodli využiť k obrane horúce pramene, hrad by pri obrane padol ale zachránil by množstvo životov.

V horšom prípade ľudia pri obrane severu zlyhajú a hordy Bielych chodcov sa budú presúvať hlbšie do siedmych kráľovstiev. Špekulácie, týkajúce sa takéhoto vývoja dejovej línie si prinesieme v ďalšom článku.

Fantasy Island

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

The Great (2020) – nový trailer

Stanice Hulu  a HBO pripravujú nový dramaticko-komediálny seriál zo 17.storočia s názvom The Great. Tvorcom …

Predstaviteľka Daenerys z GoT vo svete MCU?!

Väčšina fanúšikov pozná Emiliu Clarke vďaka jej úlohe v seriáli Hra o tróny (Game of …