Domov / Novinky / Horor Mníška na Slovensku láme rekordy!
Mníška

Horor Mníška na Slovensku láme rekordy!

Mníška, jeden z najočakávanejších filmov tohto roka je konečne tu. Na Slovensku zaznamenala obrovský úspech ďalšia časť z univerza „V zajatí démonov“ (The Conjuring), „MNÍŠKA“. Tej sa podarilo stanoviť nový rekord v počte divákov počas otváracieho víkendu. Prekonala doterajšieho držiteľa rekordu, horor TO, ktorý vznikol na motívy knihy od Stephena Kinga. Od štvrtku až do nedele si horor Mníška pozrelo v slovenských kinosálach až 46 154 divákov. Ak zoberieme do úvahy aj predpremiéry, tak konečné číslo sa zastavilo na počte 49 073 divákov. Tento rok tak ide zatiaľ o šiesty najvydarenejší otvárací víkend. Mníška zmietla aj také filmové pecky ako Black Panther, Ready Player One, či oskarový animák Coco.

Doterajším držiteľom rekordu medzi horormi bola snímka TO. Tú si počas otváracieho víkendu pozrelo 38 728 divákov a za celú dobu premietania ho videlo 117 352 divákov. Séria „V zajatí démonov“ je v hororovom svete najobľúbenejšou. Svoju strašidelnú púť  odštartovala v roku 2013 hororovou sníkou „V zajatí démonov“. Prvú časť videlo iba 6719 divákov (celkovo 33 389). V roku 2014 tvorcovia priniesli do našich kín horor Annabell, ktorú počas otváracieho víkendu videlo 11 243 divákov (celkovo 42 822). Následne v roku 2016 prišlo do slovenských kinosál druhé pokračovanie s názvom „V zajatí démonov 2“, ktorého otvárací víkend sa zastavil na 21 543 divákov a celkovo si ho pozrelo 69 183 fanúšikov hororu. Donedávna poslednou časťou bolo druhé pokračovanie o strašidelnej bábike s názvom Annabell 2. Tú si prišlo pozrieť 26 087 divákov (celkovo 78 407 divákov).

Vo filme „MNÍŠKA“,  po prvýkrát dostaneme ucelený pohľad na démona menom Valak. Po prvý krát sa tento démon objavil vo filme V zajatí démonov 2 a vyvolal obrovský ošial. Režisér James Wan neváhal a umožnil Valakovi excelovať vo vlastnom sólo filme.

V odľahlom kláštore v Transylvánii, spácha mladá mníška ten najhorší hriech, samovraždu. Samotný Vatikán vyšle jedného z najskúsenejších lovcov démonov, otca Burkeho  s temnou minulosťou, aby prešetril túto udalosť. Nariadením Vatikánu sa k otcovi Burkemu pridáva sestra Irene, novicka, ktorú už od detstva prenasledujú desivé sny a vízie. Herecky sa tejto postavy zhostila mladá herečka Taissa Farmiga. Tá hľadala radu u svojej staršej sestry Very Farmigy, ktorá v oboch častiach hororu V zajatí démonov stvárňuje uznávanú vyšetrovateľku paranormálnych javov Lorraine Warrenovú.

Otec Burke a Irene spoločne opúšťajú Rím, aby odhalili pravdu o všadeprítomnom zle a  sestre Viktórii s tajomným kľúčom, ktorý zvierala v rukách keď zomrela

Film producentskej spoločnosti Warner Bros Pictures a New Line Cinema, do slovenských kín priniesla distribučná spoločnosť Continental film 6. septembra 2018.

Mníška

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

7 filmov na vhodnú náladu

V súčastnosti sa väčšina z nás rozhodla ostať doma alebo sme nútení ostať doma. A …

James Wan pripravuje film pre všetky monštrá

Režisér, scenárista a producent James Wan pripravuje pre spoločnosť Universal film, v ktorom by sa …