Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
nedeľa , december 8 2019
Domov / Novinky / Horory 2018: Na čo sa môžeme tešiť tento rok?

Horory 2018: Na čo sa môžeme tešiť tento rok?

Filmov s hororovou tématikou bolo natočených už veľa. Ale množstvom latka neklesá a my sa môžeme aj tento rok tešiť na niečo nové a zaujímavé. V článku vám prinášame zopár tipov na filmy s mrazivou atmosférou, no nie sú jediné, čo nám tento rok ponúka a my tak môžeme očakávať aj mnohé iné kvalitné kúsky ako napríklad Predátor 4, The Purge: The Island, alebo najnovšiu časť série Halloween.

Šepoty

Do kín príde aj nový slovenský horor s názvom Šepoty. Premiéru má naplánovú na jeseň tohoto roku a figurujú v ňom mená ako Eugen Libezňuk (Čiara), Henrieta Kecerová (Odsúdené), alebo František Balog (Mesto Tieňov). Dej sa točí okolo mesta, ktoré je známe záhadnými zmiznutiami a úmrtiami obyvateľov, ale aj návštevníkov. Takto zmizne aj Laurina sestra a Laura sa vydáva na hrôzostrašnú cestu do neznámeho nebezpečia.

 

Slender Man

Fanúšikovia hororovej hry sa dočkali aj filmovej verzie. Príbeh o tajomnej vysokej postave v obleku, ktorá desí v tmavom lese, prichádza do kín. Štyri tínedžerky chcú pomocou rituálu vyvrátiť šíriacu sa legendu o Slender Manovi. Keď ale jedno z dievčat zmizne, ostatné začnú tušiť, že to nie je len výmysel. Premiéra filmu je naplánovaná na august 2018.

 

Quiet Place/ Tiché miesto

Svet postihla neznáma invázia, ktorá ho zmenila na nebezpečné miesto. Tí, ktorí prežili majú len jednu možnosť a to žiť úplne potichu. Len jeden hlasnejší zvuk dokáže vyvolať teror a priniesť smrť. Rodina Abbottovcov sa dokázala prispôsobiť a žiť bez zvukov, ale koľko im to vydrží? Ako dlho dokáže človek prežiť v tichu a v neustálom nebezpečí? A čo sú to za stvorenia, ktoré rodinu prenasledujú? To sa dozviete už od 6. apríla.

Režisérom filmu je John Krasinski, ktorý si zahral taktiež aj hlavnú postavu. Jeho manželku predstavuje krásna Emily Blunt, ktorá zažiarila vo filmoch ako Dievča vo vlaku alebo Na hrane zajtrajška. Zaujímavosťou je, že v snímke majú herci hluchú dcéru Regan, mladú herečku Millicent Simmonds, ktorá je aj v reálnom svete hluchá. Film má svojskú atmosféru plnú napätia a už teraz zaujal mnohých kritikov a fanúšikov.

Truth or Dare/ Vadí nevadí

Určite každý pozná hru Vadí nevadí alebo inak, Pravda alebo odvaha. Nevinná hra, pri ktorej buď odpovedáte na nie príliš príjemné otázky, alebo plníte úlohy, ktoré Vás majú strápniť. Túto hru začne hrať aj partia mladých ľudí na dovolenke v Novom Mexiku. Hrdinka menom Olivia sa zoznámi s chlapcom, ktorý ju a jej priateľov pozve do starého kláštora zahrať si túto hru. Až neskôr sa dozvedia, že mladík ich tam nalákal schválne a tým ich pozval do smrtiacej hry. Tým, že začali hrať, spustili kolotoč nových výziev, ktoré pri ich nesplnení prinášajú smrť. A tieto výzvy sa stále viac stupňujú a majú čoraz horšie dôsledky. Kto prežije a kto nie? Od 27.04. v kinách.

Insidious: The Last Key

Štvrtý diel hororovej série sa tentokrát dostáva hlbšie pod povrch. Známa parapsychologička Elise Rainierová musí čeliť nielen démonom v dome, ale aj démonom jej vlastnej minulosti. Rozhodne sa vrátiť do domu kde vyrastala a pomôcť rodine, ktorá je prenasledovaná a terorizovaná duchmi. Vo filme sa vraciame do Elisinej minulosti plnej nepochopenia a hrôz, no v snímke sa nezabúda ani na prítomnosť a aj tu vedie Elise nerovnomerný boj so zlom. Film mal premiéru na začiatku januára.

Boar

Na záver vám prinášame niečo menej strašidelné, ale o to viac krvavé. Príbeh nás unáša do pokojného austrálskeho vidieka, ktorým otrasú správy o záhadných útokoch na ľudí. Všetko sa vyjasní pri náleze zničeného opusteného auta a tak sa dozvedáme, kto je vinníkom toho všetkého. Legenda sa prebúdza a na svetlo prichádza obrovský krvilačný divý kanec. Čítate správne. Toto zviera je niekoľko metrov vysoké a baží po ľudskej krvi. Snímka má byť remakom austrálskeho hororového filmu Razorback z roku 1980 a dočkáme sa jej už v apríli.

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Bohemian Rhapsody

Jún na HBO GO: Bohemian Rhapsody, Veľké malé klamstvá II, Príbeh služobníčky III, i Siréna

Prinášame vám sumár horúcich noviniek, ktoré pribudnú v júni na streamovacej platforme HBO GO. Nebudú …

Ako zarobiť na filmoch?

Ako zarobiť na filmoch?

Business Art Production ti ponúka možnosť vidieť, ako vznikajú filmy, ako sa distribuujú a následne, …