Domov / Novinky / John Wick 4 má nový dátum premiéry. Kedy príde do kín?
Zdroj: screenrant.com

John Wick 4 má nový dátum premiéry. Kedy príde do kín?

John Wick 4 je oficiálne presunutý na máj 2022. Toto veľmi očakávané pokračovanie malo pôvodne mať premiéru v máji 2021, avšak v dôsledku zastavenia natáčania všetkých projektov, sa musel posunúť aj tento. Film sa mal začať natáčať v priebehu tohto mesiaca, ale iný projekt Keanu Reevesa, Matrix 4, ešte nebol dokončení, preto sa John Wick 4 nezačne natáčať ani po ukončení karantény. Na začiatku mesiaca Lionsgate oznámilo, že oficiálny dátum premiéry filmu je 27. máj 2022. Čiže rok neskôr po plánovanom vydaní. Toto oneskorenie znamená, že John Wick 4 bude kľúčovým ťahákom štúdia na leto 2022.

Zdroj: twitter.com/@lionsgate

Pre mnohých to nie je žiadnym prekvapením. Reeves musí dokončiť natáčanie Matrixu.  Pokiaľ ide o tento projekt, podľa dostupných informácií to vyzerá tak, že ak sa začne znovu točiť v priebehu leta, malo by sa to stihnúť do konca tohto roka. V tom prípade by pre Matrix 4 mal platiť pôvodný dátum premiéry v máji 2021.

V tomto novom časovom pláne, bude John Wick 4 bojovať s Dungeons and Dragons a The Flash od Warner Bros. Okrem toho to bude len pár týždňov po Disneyho Black Panther 2 a aj Pixar ma naplánovaný nový film na jún 2022. Keďže však ide o film s ratingom R, je určený pre inú cieľovú skupinu ako  ostatné filmy. Môžeme to porovnať napríklad s Johnom Wickom 3, ktorý mal obrovský úspech aj napriek tomu, že bol v kinách naraz s Aladdinom.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo pripravuje DCEU na najbližšie dva roky?

DC Extended Universe (DCEU) je vo švungu! Rozhodne má na najbližšie dva roky nabitý program, …

Bude sa natáčať prequel filmu Hry o život

Už pred pár mesiacmi sa objavili informácie o tom, že autorka Suzanne Collins prichádza s …