Domov / Novinky / Kevin Feige potvrdzuje, že uvidíme film Doctor Strange 2!
Doctor Strange 2

Kevin Feige potvrdzuje, že uvidíme film Doctor Strange 2!

Šéf štúdia Kevin Feige potvrdil, alebo skôr naznačil, že Doctor Strange sa naozaj dočká pokračovania. Stalo sa tak v rozhovore pre Cinema Blend, ktorého sa Feige zúčastnil aby predstavil novinku, ktorá čoskoro zavíta do našich kín – Ant-man and The Wasp a medzi rečou spomenul aj prípravy ďalšieho samostatného filmu Doctor Strange 2.

Je na čase urobiť tak niečo divné (Strange), pretože už ubehlo niekoľko rokov od prvého Strangea. Napriek tomu je Doctor Strange veľkou súčasťou Infinity War. Stále však je to ten pozitívny problém. Je dobré, keď máte príliš veľa milovaných postáv, ktoré chcú ľudia vidieť viac. Dávajú Vám tým najavo, že svoju prácu robíte naozaj dobre.

Vznik filmu ešte stále nie je oficiálne potvrdený, ale scenárista prvého filmu – C. Roberg Cargill a režisér Scott Derrickson už dávnejšie uviedli, že námet na záporáka, ktorému by v pokračovaní čelil Doctor Strange, už majú vymyslený. Ak film dostane zelenú, stane sa súčasťou štvrtej fázy MCU a Doctor Strange bude bojovať proti nepriateľovi menom Nightmare – vládcovi dimenzie snov. Takisto spomenuli, že Mordo (Chiwetel Ejiofor) bude mať vo filme dôležitú úlohu.

Benedict Cumberbatch si svoju rolu zahral zatiaľ v troch filmoch – Doctor Strange, Thor: Ragnarok a Avengers: Infinity War. Teraz ho ešte čaká účinkovanie v Avengers 4.

Dlho sa špekulovalo o tom, či vôbec niekedy film Doctor Strange 2 uvidíme. Prestávka medzi jeho premiérovým filmom a pokračovaním patrí medzi tie najdlhšie v MCU práve tak, ako prestávka medzi Thor: Temný svet a Thor: Ragnarok. Kalendár na rok 2019 má už Marvel plný, a už 8. marca sa môžeme tešiť na Captain Marvel, následne 3. mája na Avengers 4 a rok uzavrie Spider-man: Far from Home5. júla. Rok 2020 je však o niečo zaujímavejší, a to z toho dôvodu, že okrem oficiálne potvrdených Strážcov Galaxie vol.3, by sme práve v tomto roku mohli vidieť Doctora Strangea 2 a sólo film Black Widow. Viac o plánoch štúdia do konca roku 2020 sa dočítate v tomto článku.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji

Spoločnosť Marvel bola nútená presunúť svoje plánované premiéry: Black Widow sa posunula na 6. november …