Domov / Kinopremiéry / Kinopremiéry na tento týždeň

Kinopremiéry na tento týždeň

Tento týždeň nás čakajú tri nové kinopremiéry. Jedna animovaná rozprávka pre tých najmladších, vesmírna dráma a životopisný film o jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie:

Veľké dobrodružstvo malej pandy

Veľký hnedý medveď Brum Brum si žije svoj pokojný život, až kým mu jedného dňa popletený bocian nedoručí omylom zvláštnu zásielku – malú pandu. Ako všetky mláďatá, aj táto panda je roztomilá, ale veľa plače a rozhodne nepatrí do Brum-Brumovho lesa. Nezostáva mu nič iné, len s pomocou priateľov nájsť pande správny domov. Medveďa, malú pandu, tigra s poetickou dušou, bojazlivého vlka a pelikána, ktorému sa nikdy nezavrie zobák, čaká dlhá a nebezpečná cesta, ktorá preverí skutočnú silu ich priateľstva.

V slovenskom znení:  Jozef Vajda, Martin Zatovič, Štefan Martinovič, Štefan Bučko, Juraj Bača, Marek Fašiang a ďalší.

Havel

Životopisný film Havel prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie z disidentského obdobia, keď ešte Václav Havel nebol slávnou osobnosťou. „Portrét štátnika nečakajte,“ sľubuje režisér Slávek Horák. Film sa sústredí na Havlov búrlivý osobný život, ktorému dominuje boj za pravdu a správnu vec, prenasledovanie, väzenie, ale aj milostné aféry, pochybnosti o sebe samom a humor. V centre všetkého však stojí atypický, no o to silnejší vzťah s manželkou Olgou.

Dej filmu sa odohráva medzi rokmi 1968 a 1989 a zachytáva premenu hlavného hrdinu od ľahkovážneho, úspešného dramatika zo šesťdesiatych rokov cez bojovníka za ľudské práva v rokoch sedemdesiatych až po väzňa a potom aj vodcovskú osobnosť nežnej revolúcie v roku 1989. Dejiny sú ale až v druhom pláne, dráma Havel ponúka predovšetkým veľký, vzrušujúci a málo známy príbeh osobnosti svetového významu.

Herecké obsadenie: V titulnej role Václava Havla exceluje aktuálny držiteľ ceny Thálie Viktor Dvořák. Olgu Havlovú hrá Anna Geislerová. Výraznou a neprehliadnuteľnou postavou filmu je Havlov kamarát, herec, burič a živel Pavel Landovský, ktorého stvárni Martin Hofmann. V ďalších úlohách sa predstaví Barbora Seidlová, Jiří Bartoška, Stanislav Majer či slovenský herec Adrian Jastraban.

Proxima

Vesmír sa v poslednej dobe stal miestom pre ženské herecké hviezdy. Sandru Bullock, Anne Hathaway a Nataliu Portman nasleduje, v dráme Proxima, herečka Eva Green. Viac o filme nájdete TU.

Zdroj: imdb.com

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Tip na film: SCOOB! (2020) – Recenzia

Scooby-Doo a Záhady s.r.o zažívajú nové dobrodružstvo. SCOOB! je milý a zábavný film, ktorý obsahuje …

Pre koronavírus sa zatvárajú aj kiná!

Od potvrdenia prvých nakazených Slovákov koronavírusom, sa všetky verejné miesta začali pomaly uzatvárať. Na základe …