Domov / Kinopremiéry / Kinotip: Coco
coco

Kinotip: Coco

Nikdy ste nazatúžili stretnúť svojich predkov? Tvorcovia filmov Hľadá sa Dory a Toy Story vás pozývajú na veselý výlet na onen svet. Animovaná komédia Coco z dielne štúdií Disney a Pixar prichádza do kín. Názov Coco môžeme voľne preložiť ako mytického ducha. Pôvod má v hispánskych krajinách.

Aj napriek zvláštnemu zákazu hudby vo svojej rodine sa malý Miguel túži stať uznávaným hudobníkom, akým bol jeho idol, tragicky zosnulý gitarista Ernesto de la Cruz. V snahe dokázať svoj talent sa Miguel za nevysvetliteľných okolností ocitá na mieste, ktoré ešte žiadny smrteľník nenavštívil – v krásnom a pestrofarebnom svete zosnulých. Pre miestnych obyvateľov je jeho návšteva rovnako šokujúca. S pomocou miestneho podvodníčka Hectora sa Miguel vydáva na neobyčajnú cestu za tajomstvami svojej rodiny…

Režisérom filmu je Lee Unkrich, ktorý si svoju režisérsku premiéru odkrútil pri animáku Toy Story 3 v roku 2010. Okrem toho pomáhal pri tvorbe ďalších animákov – Hľadá sa nemo, Monsters, a. s. a Toy Story 2.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.