Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Deadpool
Deadpool - logout.sk
Deadpool - logout.sk

Tip na film: Deadpool

Pamätáte si na svoje detské časy? Dievčatá túžili stať sa princeznami,chlapci hrdinami. Cez komixové príbehy pohodené len tak v škatuli sme sa premiestnili do sveta filmov. Pohyblivé obrázky, vtipné historky a brutálne efekty! Práve my máme to šťastie, že sa môžme tešiť z ďalšieho topkového filmu. Kinopremiéra odštartovaná  od 11.2.2016 priniesla fantastický zážitok pre všetky vekové kategórie a dokonca sa zhodneme na myšlienke, že milujeme Marvel! Táto najslávnejšia americká spoločnosť, sa stala slávnou vďaka úžasným komixom a neskôr legendárnym filmom ako Ironman, Spiderman, Xmen. A už aj u nás, v slovenských kinách predstavila ďalšieho ,,mana“, nenapodobiteľného Deadpoola.

Červená?Každý deň!

Aká je vaša obľúbená farba? V tomto príbehu vyhrala červená na plnej čiare. Symbol elektrizujúcej vášne, spaľujúcej lásky, ohnivého adrenalínu. Dej, ktorý je vyjadrený jedinou myšlienkou. Túžbou po pomste. Hovorí sa, že niekto sa zlým narodil, iný sa diablom stane? Prekvapenie! Deadpool ako štýlový, sarkastický chlapík, nudné ,sentimentálne reči neznáša. Pretože hlavnú úlohu zohráva iné, oveľa akčnejšie rozhodnutie. Pán Pool si musí vybrať medzi dvomi životmi.

Kinotip: Deadpool - logout.sk
Kinotip: Deadpool – logout.sk

Bojovník vs. superhdina

Na začiatku bol celkom obyčajný, za to charizmatický muž nazývaný ako Wade Wilson (Ryan Reynolds). Zbožňoval presne to, čo bežní ľudia. Autá, nekonečné párty, peniaze, nemravný život ako aj krásne ženy. Špeciálne jednu krásku. Neuveriteľne sexy a milujúcu. Kombinácia ženskosti, ktorá Wada nenechala chladným, chtiac-nechtiac ho donútila priznať si, že existuje láska pre ktorú sa oplatí bojovať. Všetko sa začína v momente, keď sa jeho perfektný život mení na šialenstvo. „Mám rakovinu“- Po zistení vážnej diagnozy má len dve možnosti. Zachrániť seba, alebo ju. Z utrápených myšlienok o skorej smrti ho preberie program Weapon X. Expert na zmenu ľudských génov. A aký je Výsledok? Ohromná premena z človeka na mutanta. Ostatní, ako aj Deadpool by touto jednoduchou výmenou získali nadľudské schopnosti. Ale jedná sa o niečo ešte podstatnejšie. O holý život. Vedľajšie účinky premeny spôsobili, že Deadpool je síce totálne nezničiteľný, avšak nepopierateľne neatraktívny. Jeho zmena bola až príliš krutá. Namočený v ľadovej mrazničke, pripútaný k posteli sprevádzaný bolesťou elektrošokov, až do fázy posledného výdychu a opätovného nádychu. Práve táto najkrutejšia metóda vyvolala reakciu z človeka na mutanta. A aj zmenu príťažlivej tváre na nechutný výraz obhorenej pizze.

Aké je moje meno?

Najčastejšia otázka vyslovená jeho nepriateľom AJAXOM (Ed Skrein). Znovuzrodený Wade ako nezničiteľný Deadpool presne vie, že sexy vzhľad jeho rivala ktorý mu  po premene na mutanta ostal, nie je jediným X-kom pre jeho osobu. Pre svoj vzhľad a únos priateľky bojuje Deadpool ďalej. Skvelá príležitosť ako utrpieť pre svoj dobre tvarovaný zadok ešte zopár guliek navyše. Ale superhrdinovia sa predsa nevzdávajú! Pool vie, že ak sa nezbaví otrasného výzoru, už nikdy nedostane príležitosť vysvetliť svojej milovanej (Morena Baccarin), prečo ju musel tak rýchlo a nechcene opustiť. A navyše potrebuje jeho pomoc!

Kinotip: Deadpool - logout.sk

Zbrane, krv, adrenalín

Nevylučujeme možnosť romantického príbehu, ale tu ide o najzákladnejšie pravidlo každej bitky. Spravodlivosť! Zlo je potrestané skupinou sarkastických, výnimočných a skutočne crazy mutantov, z ktorých každý vyniká inou, výnimočnou schopnosťou. Ale čo robí superhrdinu hrdinom?

Odpustenie

Po vtipných ale aj  smrteľných prestreliek, Pool a jeho tím napokon lásku jeho života zachránia. Bohužiaľ jednoduchý Wad sa už nikdy nevráti, pretože liek na odvrátenie mutácie neexistuje. Šokujúce zistenie ho donúti postaviť sa  pred najobávanejšiu skúšku jeho života. Bude ho ešte niekedy milovať ?

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …