Domov / Kinopremiéry / Kinotip: Hora medzi nami
Hora medzi nami - logout.sk
Hora medzi nami - logout.sk

Kinotip: Hora medzi nami

Dobrodružný romantický thriller s názvom Hora medzi nami štartuje v kinách od 5. októbra a prvé hodnotenia vypadajú naozaj dobre. Tento príbeh o láske a odhodlaní prežiť sa natáčal v drsnej ale krásnej kanadskej prírode v nadmorskej výške cez 3000 metrov, kde teplota klesala na – 38 °C . Kate Winslet sa vyjadrila, že síce natočila Titanic ale tento príbeh je „mrazivejší“.

Fotoreportérka Alex (Kate Winslet) sa ponáhľa na vlastnú svadbu. Tá sa má konať za dva dni, no keď dorazí na letisko zistí, že pravidelné lety sú v dôsledku blížiacej sa búrky pozastavené. Kate na letisku stretne Bena (Idris Elba), lekára ponáhľajúceho sa na dôležitú operáciu. Spoločne sa im podarí nájsť pilota dosť odvážneho na to, aby s nimi odletel. Všetka radosť pominie v okamihu, keď pilot dostane mŕtvicu a lietadlo sa zrúti. Ben spoločne s Alex síce prežijú, ale ich nádej na záchranu je mizivá, pretože okrem faktu, že ich let nebol ohlásený a nikto ich nehľadá, tak vysielačka je zničená a všade naokolo je len divočina, sneh a skaly.

Alex a Ben aj napriek rôznym povahám nemajú príliš veľa možností na výber a preto sa snažia vytvoriť medzi sebou silnú väzbu, nájsť spoločnú silu a pokúsiť sa prežiť v extrémnych podmienkach.

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …

The Fox hunter trailer

The Fox hunter je najnovší film od režiséra Patricka Shanahana. Dej hovorí o južanskej rodine …