Domov / Tip na film / Dráma / Tip na film: Most špiónov (2015)
Tip na film: Most spionov - Logout.sk

Tip na film: Most špiónov (2015)

Dej filmu s názvom Most špiónov sa odohráva v období studenej vojny. Viac ako desať rokov od porážky nacistov. Napätie medzi USA a ZSSR stúpa. Agentom FBI sa podarí zatknúť Rudolfa Abela (Mark Rylance), sovietského špióna, ktorý žije v New Yorku. Jeho skutočné meno však je Viljam Genrichovič Fišer a posiela šifrované správy do Ruska. Americká vláda požiada Jamesa Donovana (Tom Hanks) aby Abela zastupoval a dostalo sa mu tak spravodlivého súdu. Medzitým sa medzi Abelom a Donovanom začne vytvárať akési puto založené na rešpekte a loajalite. Podarí sa Donovanovi obhájiť Abela a ochrániť ho tak pred trestom smrti?

O tri roky neskôr sa nad sovietskym vzdušným priestorom objaví americké prieskumné lietadlo U-2. Tento stroj je následne zostrelený a jeho pilot Francis Gary Powers (Austin Stowell) je zajatý a odsúdený na desať rokov väzenia. CIA tak osloví Donovana aby sa stal členom záchrannej misie.

Tento historicko-dramatický thriller má na svedomí geniálny Steven Spielberg, ktorého tvorbu snáď ani nemusíme predstavovať. Film Most Špiónov je inšpirovaný skutočným príbehom amerického pilota F. G. Powersa, ktorý bol zostrelený počas prieskumného letu nad ZSSR. Steven Spielberg sa počas natáčania po viac ako dvadsiatich rokoch vrátil do Poľska, kde natočil legendárny Schindlerov zoznam.

ČSFD - 79%
IMDb - 76%
Logout.sk - 75%

77%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …