Domov / Streamovacie služby / Netflix / Lucifer 5. séria – kedy ju už konečne uvidíme?

Lucifer 5. séria – kedy ju už konečne uvidíme?

Pre tých, ktorí ho nepoznajú, Lucifer je americký televízny seriál vytvorený Tomom Kapinosom. Prvá séria mala premiéru v roku 2016 ako originál FOXu, avšak po vydaní tretej série, bol seriál zrušený a prevzatý spoločnosťou Netflix.

Lucifer je postava, ktorá vychádza z DC komiksu „The Sandman“ a priviedli ju k životu Neil Gaiman, Sam Keith a Mike Dringenberg. Ako sme už spomínali v centre pozornosti je Lucifer Morningstar, diabol, ktorý sa rozhodne odísť z pekla a vziať si dovolenku, kde inde ako v Los Angeles. Tu vedie nočný klub a keď stretne detektívku Chloe Decker, stane sa konzultantom pre LAPD (policajné oddelenie LA).

Na konci 4.série sme videli Lucifera, ako sa rozhodol vrátiť sa do pekla, pretože tam musí nastoliť poriadok. Netreba dodávať, že to všetkým fanúšikom zlomilo srdce hlavne po tom, ako Lucifer a Chloe dostali šancu byť konečne spolu.

Zdroj: wallpapersden.com

Čo to znamená pre 5.sériu?

Spoločnosť Netlix zatiaľ drží v tajnosti všetko o deji tejto, treba podotknúť poslednej, série. Avšak dozvedeli sme sa, že namiesto klasických desiatich častí ich bude 16 (!) a dve z nich budú muzikály!

Čo sa týka dátumu vydania, zatiaľ nie je nič potvrdení, hoci kolujú fámy, že by to malo byť na jar 2020, keďže natáčať sa začalo už počas minulého roka.

Herecké obsadenie

Tom Ellis a Lauren German sa vracajú ako hlavný hrdinovia seriálu – Lucifer a Chloe Decker. Najnovším členom ansáblu bude Dennis Haysbert, ktorý sa objaví v úlohe Boha. Súčasťou piatej sériu budú aj Kevin Alejandro (Detective Dan), Aimee Garcia (Ella Lopez), Rachel Harris (Dr. Linda), D.B. Woodside (Amanadiel) a samozrejme nesmieme zabudnúť na Lesley-Ann Brandt ako Mazikeen.

Spoločnosť Netflix ešte nevydala žiadny trailer k finálnej sérii, tak vám zatiaľ ponúkame krátku rekapituláciu a exkluzívne zábery z natáčania špeciálnej epizódy.

 

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

2.séria Zaklínača bude o rodine

Znie to gýčovito, ale je to pravda. Prvá séria Zaklínača spočívala v predstavení troch hlavných …

Tip na seriál: Cursed (2020)

Hoci mnoho ľudí, ktorých zaujal nový seriál Cursed, už počulo o postave Nimue, nemusia byť …