Domov / Novinky / Muž, ktorý chcel odhaliť pravdu – Mr. Jones (trailer)

Muž, ktorý chcel odhaliť pravdu – Mr. Jones (trailer)

Svoju premiéru v Poľsku a Ukrajine mal už koncom minulého roka. Teraz životopisný triler prichádza na britské a americké filmové plátna. Zoznámte sa, prosím. Toto je Mr. Jones.

Zdroj: imdb.com

Poľská režisérka a scenáristka Agnieszka Hollandová režírovala filmy ako Úplné zatmenie, V tme či Cez kosti mŕtvych. Teraz opäť zasadla na režisérsku stoličku k filmu Mr. Jones, inšpirovaného životom waleského novinára Garetha Jonesa. Známy je detailným informovaním Západu o existencii hladomoru na Ukrajine v priebehu 30. rokov 20. storočia.

Mladý Jones, krátko po interview s Hitlerom, upriamuje svoju pozornosť na ďalšiu známu osobnosť tej doby – Josif Vissarionovič Stalin. Zaujala ho predovšetkým jeho rýchla modernizácia Sovietskeho zväzu. Čo však môže byť skvelý nápad na článok, nemusí znamenať, že jeho zverejnenie bude také ľahké. Po príchode do Moskvy sa dozvedá pravdu o hladomore, ktorý sužuje celý zväz. Rozhodne sa vydať na vlastnú päsť naprieč Ukrajinou, kde na vlastnej koži pocíti hlad a zúfalstvo preživších.  Po návrate do Londýna chce o týchto udalostiach informovať, ale nikto mu neverí. Vo vyčerpávajúcom boji o dokázaní pravdy, sa rozhodne spojiť sily s čoraz populárnejším spisovateľom, Georgom Orwellom.

Zdroj: imdb.com

Úlohu Garetha Jonesa stvárnil britský herec James Norton. Naposledy ste ho mohli vidieť ako Johna Brooka v úspešnom filme z minulého roka – Malé ženy. Po jeho boku účinkuje Vanessa Kirby, ktorá si zahrala britskú novinárku Adu Brooksovú. Moskovského korešpondenta New York Times, Waltera Durantyho, stvárnil herec Peter Sarsgaard. Spisovateľa Georga Orwella hral anglický herec Joseph Mawle, známy predovšetkým ako Benjen StarkGame of Thrones.

Dokáže pravda vystúpiť na svetlo studeného sveta 30. rokov minulého storočia?

Fantasy Island

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Tip na film: My Annoying Brother (2016)

Ázijské filmy sú jednoznačne iné. V dobrom slova zmysle. Nič nemôže byť predsa rovnaké, treba sa …

Tip na film: Vražda na jachte (2019)

Predstavujeme vám film z dielne Netflix – Vražda na jachte (Murder Mystery). Už samotný názov filmu …