Domov / Streamovacie služby / Netflix / Netflix zriaďuje pomocný fond vo výške 100 miliónov dolárov
Zdroj: standard.co.uk

Netflix zriaďuje pomocný fond vo výške 100 miliónov dolárov

V liste, ktorý zaslal hlavný kreatívny riaditeľ spoločnosti Netflix Ted Sarandos, bolo oznámené, že spoločnosť Netflix vytvorila fond vo výške 100 miliónov dolárov na pomoc s ťažkosťami v kreatívnej komunite.

Zdroj: gamesradar.com

Väčšina fondu pôjde na podporu najťažšie postihnutých pracovníkov, na ich vlastnú produkciu po celom svete. Pripojí sa to k dvojtýždňovej mzde, ktorou sa zaviazali zaplatiť štábu a obsadeniu produkcií, ktoré sa minulý týždeň zastavili. 15 miliónov dolárov z fondu sa použije aj pre tretie strany. Určené sú pre neziskové organizácie poskytujúce pomoc v núdzi tímom, ktoré pracujú v teréne a obsadeniach v krajinách s veľkou výrobnou základňou.

„Táto komunita podporovala Netflix aj počas dobrých období a my im chceme pomôcť v týchto ťažkých časoch. Najmä keď vláda stále zisťuje, akú ekonomickú podporu budú poskytovať.“ – Ted Sarandos.

Kríza COVID-19 je ničivou krízou pre veľa priemyselných odvetví, vrátane tvorivej komunity. Takmer všetky televízne a filmové produkcie prestali vyrábať celosvetovo. Spoločnosť Netflix tiež venuje 1 milión dolárov do fondu na katastrofy SAG-AFTRA Covid-19, fondu pre filmy a televíziu a pohotovostnú pomoc pre hercov (Finančná núdzová pomoc). Ďalších 1 milión dolárov sa rozdelí medzi AFC a Fondation des Artistes.

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …