Domov / Tip na film / Komédia / Nie veľmi romantický Valentín alebo P.S. I Still Love You
To All The Boys P.S. I Still Love You soundtrack CR: Netflix

Nie veľmi romantický Valentín alebo P.S. I Still Love You

Dlho očakávané pokračovanie romantického filmu To all the boys I´ve loved before prišlo deň pred Valenínom. V hlavných úlohách hrali Lana Condor, Noah Centineo a do partie sa pridal aj Jordana Fishera. Už prešlo pár dní od premiéry pokračovania Všetkým chlapcom, ktorých som milovala s podtitulom P.S. Stále ťa milujem. Voľné pokračovanie filmu však stratilo svoje romantické čaro, a to divákov dosť mätie.

zdroj: insider.com

Všetkým chlapcom, ktorých som milovala

Prvý film bol natočený podľa knižnej predlohy Always and forever, Lara Jean od Jenny Han. Príbeh rozpráva o dievčati Lare Jean (Lana Condor), ktorá keď bola mladšia a zamilovala sa, namiesto toho, aby to chlapcovi povedala, mu napísala list a skryla ho do škatuľky, kde sa ich už nazhromaždilo päť. Lara Jean je momentálne zamilovaná do priateľa (Israel Broussard) svojej staršej sestry, ktorú zbožňuje, a preto mu to nemôže povedať. Okrem staršej sestry má Lara Jean aj mladšiu sestru, ktorá sa rozhodne „zo srandy“ zamilované listy rozposlať. Listy sa rozposlali 5 chlapcom, pričom jeden z nich bol Peter Kavinsky (Noah Centineo) – priateľ jej ex-kamarátky. Aby sa vyhla trápnej situácií medzi ňou a Joshom, keďže sú dobrí priatelia, Lara Jean a Peter sa dohodnú, že budú predstierať vzťah, aby ľudia, ktorých majú radi žiarlili, čiže Josh a Petrova ex-priateľka Gen (Emilija Baranac).

Pokračovanie neprečkalo očakávania

Voľné pokračovanie filmu nedopadlo až tak dobre, ako diváci očakávali. Išlo skôr o film, ktorý popiera podstatu svojho predchodcu v tom, že ako to skončilo v prvom filme, tak v druhom to už neplatilo. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo romantické teenagerské filmy nedostávajú často svoje pokračovanie. Celé pokračovanie sa skomplikovalo tým, že aj keď prekvitajúci vzťah Petra a Lara Jean bol krásny, Lara Jean sa nevedela vyrovnať, že Peter už mal vzťah, a že pre neho možno nie je dosť dobrá. Z ničoho nič sa jej ozval ďalší chlapec John Ambrose McClaren (Jordan Fisher), ktorému bol v prvom filme odoslaný list. Lara Jean to nečakala a teraz nevie, ako sa má cítiť.

Chyby vo filme

Asi najväčšou chybou, ktorá sa mohla stať, bolo, že režisér dvojky Michael Fimognari, použil iného herca na postavu Johna Ambrosa McClarena, minimálne to, že mu zmenil etnicitu. Opäť sa treba pozastaviť na tom, že do dvojky prichádza ďalšia postava, ktorá bola pre dej úplne nepodstatná Trevor (Ross Butler), ale dali ju tam. Bolo to preto, aby  zakryli zlé spracovanie? Možno.

zdroj: imdb.com

Záver

V skutku tento film nepotreboval pokračovanie, ale peniažky sa žmýkať musia. Pre tých, ktorým sa veľmi páčila jednotka, pozrite si to. Je to veľmi ľahký film, ktorý môžete sledovať aj popri skrolovaní sociálnych sietí. Tí, ktorým sa jednotka až tak nepáčila, verte mi, nebude to lepšie ani po dvojke a pre tých, ktorí nevideli jednotku, tak načo sledovať pokračovanie? Naše hodnotenie filmu je 6/10

ČSFD - 56%
IMDb - 62%
Logout.sk - 60%

59%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …