Domov / Kinopremiéry / Obrovské monštrá demolujú mestá! Film Rampage konečne v našich kinách!
Besnenie

Obrovské monštrá demolujú mestá! Film Rampage konečne v našich kinách!

Už dávnejšie sme si priniesli pár článkov o filme Rampage – Besnenie v hlavnej úlohe s Dwaynom Johnsonom. Ten nepoľavuje zo svojho tempa a do kín prichádza film už tento týždeň. Dwayne Johnson si tentokrát zahrá rešpektovaného primatológa Davisa. A veru, máme sa načo tešiť. Film plný akcie, humoru, mutantov obrovských rozmerov ale aj veľkého priateľstva, budeme môcť vidieť v kinách vo štvrtok 12. apríla.

Distribútorom filmu BESNENIE je spoločnosť Continental film a uvedie ho vo verzii 2D, 3Da IMAX 3D.

Jednou z inšpirácií pre vznik filmu bola arkádová hra RAMPAGE, v ktorej zvieratá ničia mesto. Tou druhou bolo poukázať na nebezpečenstvo zneužitia vedy a jej vynálezov. Vo filme je spúšťačom besnenia troch zvierat, patogénna látka pochádzajúca z tajného bio-genetického experimentu. Zvieratá, ktoré sa dostanú do kontaktu s touto látkou sa zmenia na agresívnych mutantov s nebezpečnými schopnosťami a nepredvídateľnými rozmermi.

Prvou obeťou tohto experimentu je George, albínska gorila, ktorú Davis zachránil ešte ako mláďa pred pytliakmi. Vychovával a staral sa o neho, naučil ho posunkovú reč a vzniklo medzi nimi pevné priateľské puto. George nielenže vyniká svojou inteligenciou, ale má aj svoj špecifický zmysel pre humor.

Takže keď sa George premení zo svojej normálnej veľkosti a priateľskej opice na obrovský ničivý kolos, sa Davis snaží udržať ho nielen v bezpečí ale aj vypátrať, čo sa skutočne stalo. Situácia sa zhoršuje keď sa na scéne objavia ďalšie dva zmutované tvory, ktoré sa spoločne s Georgom rútia na Chicago a ničia všetko, čo sa im postaví do cesty.

Mutantov vlka a krokodíla vytvorili tvorcovia kompletne digitálne s použitím prevratných vizuálnych efektov.  Pri Georgeovi postupovali inak, pretože chceli zachytiť to akú má osobnosť, aký je ohľaduplný, hravý ale aj vystrašený a nahnevaný. Gorila je preto kombináciou digitálneho umenia s umeleckým stvárnením herca Jasona Lilesa. Ako hovorí režisér filmu Brad Peyton:

„Chcem, aby diváci mali Georga radi, a preto sme vzali sken tváre Jasona a vložili ju do Georgovej, takže Georgove oči sú Jasonovými, Georgov výraz je Jasonovým výrazom.“

Pre dokonalé stvárnenie fyzických pohybov, toho ako gorila sedí či stojí sa Lilesovi venoval aj špeciálny pohybový tréner, známy aj vďaka filmu Planéta opíc.

BesnenieRampage

 

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Bol potvrdený film Jumanji 4

Film Jumanji 4 potvrdil režisér predchádzajúcich dvoch častí, Jake Kasdan (Sex Tape, Mrcha učiteľka, Walk …

Dwayne Johnson chcel spraviť film o seriáli Tiger King

Dwayne Johnson hovorí, že chcel vytvoriť film o návykovom dokumentárnom seriáli Tiger King. Naneštastie zistil, …