Domov / Novinky / Pátranie – do kín prichádza zrejme najlepší thriller roka!

Pátranie – do kín prichádza zrejme najlepší thriller roka!

Do slovenských kinosál prichádza thriller s názvom Pátranie. Od filmových kritikov si vyslúžil vynikajúce hodnotenia a označujú ho za jeden z najoriginálnejších thrillerov posledných rokov. Tento špecifický film rozpráva príbeh zúfalého otca Davida (John Cho), ktorý po zmiznutí svojej dcéry rozbehne pátranie na vlastnú päsť. Aby zistil niečo viac o zmiznutí svojej dcéry, rozhodne sa nazrieť do jej notebooku. A tam ho čaká hneď niekoľko zistení, kvôli ktorým začína pochybovať, či vôbec svoju dcéru poznal naozaj tak dobre, ako si doteraz myslel.

Thriller Pátranie je jedinečný tým, že využíva formu rozprávania pomocou obrazoviek smartfónov, televízie a notebookov. O jeho nesporných kvalitách svedčia aj úžasné recenzie a hodnotenia. Portál Rotten Tomatoes uvádza pri filme hodnotenie 92%, imdb.com 7,9/10 a csfd.cz vynikajúcich 84%.

Postavu zúfalého otca Davida si v Pátraní strihol americký herec John Cho, ktorého poznáme ako poručíka Hikaru Sulu z filmovej série Star Trek, alebo aj ako Harolda Leeho z legendárnej komédie Zahulíme uvidíme. Detektívku, ktorá mu pomáha vypátrať zmiznutú dcéru si zahrala sympatická Debra Messing, známa zo seriálu Will & Grace, či z romantickej komédie Riskni to s Polly.

O réžiu a scenár sa postaral debutant Aneesh Chaganty. Ten sa do sveta filmu prepracoval vďaka krátkemu filmu Seeds, ktorý bol nakrútený pomocou technológie Google Glass.

Strhujúci thriller Pátranie si môžete od 13. septembra pozrieť v kinách vďaka spoločnosti Itafilm.

Pátranie

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Timur Bekmambetov natáča film počas koronavírusu prostredníctvom technológií

Ruský režisér Timur Bekmambetov (Legenda o drakovi, Profil, Hardcore Henry) je známy najmä vďaka akčnému …

Tip na film: Pátranie (2018)

Unikátny triler Pátranie skutočne dokázal svoju jedinečnosť. Samotní kritici ho označujú za jeden z najoriginálnejších …