streda , február 20 2019
Domov / Novinky / Prečo odteraz uvidíme každý rok až 3 filmy od Marvelu?
Marvel

Prečo odteraz uvidíme každý rok až 3 filmy od Marvelu?

Keď sa celý kolotoč Marvel Cinematic Universe ešte len roztáčal, štúdio Marvel vydávalo každý rok dva filmy. Toto číslo sa však od tohto roku mení a odteraz sa môžeme tešiť každoročne na tri filmy! Dôvodom nie je len väčší prílev peňazí od nedočkavých fanúšikov, ktorí sú hladní po dobrodružstvách svojich obľúbených hrdinov. Šéf štúdia Kevin Feige nedávno vysvetlil, čo stojí za ich rozhodnutím rozšíriť svoj filmový kalendár na tri filmy ročne.

Kevin Feige sa zúčastnil akéhosi „turné“ k novinke Ant-Man and the Wasp, ktorý je práve tretím filmom Marvelu v tomto roku. Po veľmi úspešnom Black Pantherovi nasledoval asi najočakávanejší film roka – Avengers: Infinity War. Tieto dva filmy zarobili také obrovské peniaze, že by bola škoda v takto nastolenom trende nepokračovať. Tohtoročné trio filmov je žánrovo rôznorodé a rozšírenie na tri filmy za rok umožní štúdiu väčšiu variabilitu.

Je to jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli rozšíriť našu produkciu na tri filmy ročne. Môžeme tak naviazať na úspechy, ktoré získali hrdinovia medzi divákmi. Veľmi radi rozvíjame osudy postáv, ktoré si ľudia obľúbili, ale máme tak možnosť vytvoriť aj veci, o ktorých nikto nič netuší a ľudia sa budú pýtať „Prečo to robíte?“ A to je pre nás najväčšia zábava. Keď budeme o rok, dva či päť, oznamovať niečo nové, bude tu jadro fanúšikov, ktorí budú o tom vedieť takmer všetko, ale bude tu aj široké zastúpenie ľudí, ktorí nebudú mať ani len tušenia a budú sa pýtať – „Čo je to? Prečo ste to takto spravili?“ A to je pre mňa tá najväčšia odmena.

Black Panther 2 a Doctor Strange 2 ešte neboli oficiálne oznámené (nedávno sa však Kevin Feige o pokračovaní filmu Doctor Strange zmienil a môžete si o tom prečítať TU), ale viac-menej s nimi môžeme počítať. Tieto príbehy neboli širokej verejnosti moc známe, pretože išlo o neznámych hrdinov, ale potom sú tu filmy ako Strážcovia Galaxie. Tento film zožal mimoriadny úspech a stal sa obrovskou značkou MCU. Bez troch filmov ročne by bolo náročné kombinovať takéto typy filmov. Dobrým príkladom je Thor: Ragnarok, keď tvorcom trvalo dlhé štyri roky aby sa osud Thora dostal opäť na strieborné plátna.

Doctor Strange 2

Čo keď máme šesť či sedem samostatných filmových licencií? Je to všetko o plánovaní. Niekedy sa ma ľudia pýtajú – Čo je s tou postavou? A ja musím odpovedať, že to ešte len plánujeme a môže to trvať aj niekoľko rokov. Napríklad Thor: Ragnarok nám trval neuveriteľné štyri roky. Aj keď sa Thor objavil v pár filmoch, no ľuďom chýbal.

Bude ešte zaujímavé sledovať, ako sa posunie vývoj filmov v MCU, pretože štúdio Marvel momentálne rokuje so štúdiom Fox o ďalších licenciách. Čoskoro sa tak môže univerzum rozšíriť o filmové značky ako X-Men, Fantastická štvorka a Deadpool. Je veľmi pravdepodobné, že sa tak od Marvelu opäť dočkáme väčšieho počtu filmov počas roka, pretože tri filmy ročne bude málo.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Venom

Dosť bolo superhrdinov! Do kín prichádza VENOM

Nastal čas na najočakávanejší film jesene. Venom s Tomom Hardym je konečne od dnes v kinách a …

Captain Marvel

Captain Marvel – je tu prvý oficiálny trailer!

Po mesiacoch špekulácií sme sa konečne dočkali. Štúdio Marvel nám predstavilo prvý oficiálny trailer pre …