Domov / Streamovacie služby / Netflix / Príprava seriálu Zaklínač je v plnom prúde

Príprava seriálu Zaklínač je v plnom prúde

Prípravy na seriál Zaklínač zobral Netflix útokom, pretože výkonný producent a scénaristka Lauren Schmidt Hissrich (Daredevil, Defenders) neustále pracujú a zároveň fanúšikom sľubujú, že im záleží na kvalitnom spracovaní. Viceprezident Netflixu je zo sveta Andrzeja Sapkowskeho ohúrený a je nesmierne rád, že sa im podarilo túto spoluprácu uzatvoriť. Na sérii sa už nejakú dobu pracuje, a najatie Hissrichovej bude nakoniec smerovať k spokojnosti fanúšikov knižnej ale aj hernej série. Lauren pracovala na scénari pre pilotný diel série a všetko dokumentovala na sociálnych médiách.

Počas decembra neustále aktualizovala svoj Twitter a prinášala tak fanúšikom najčerstvejšie informácie. Na fotografiách nemohli chýbať ani romány od Andrzeja Sapkowskeho, vrátane titulov ako je Posledné želanie, Meč osudu, Krv elfov…

Na jednom z Laureniných tweetov môžeme dokonca vidieť aj pohľad na jednu z máp, ktorá bola pravdepodobne používaná ako inšpirácia pri písaní pilotného dielu série o Geraltovi z Rivie.

Kým skalní fanúšikovia Zaklínača oceňujú neustály prísun nových informácií na sociálnych médiách, je aj niekoľko užívateľov, ktorí si našli čas nad tým, aby vyjadrili svoje znepokojenie nad plánovaným smerovaním série. Niektoré obavy môžu byť opodstatnené, no iné sú príkladom toho, prečo sú sociálné médiá v určitých prípadoch „toxické“.

Napriek tomu všetkému si Hissrichová našla čas na to, aby reagovala na množiace sa obavy a sľúbila, že v žiadnom prípade nemá v úmysle scénar nejakým spôsobom ochudobniť a svedomito na ňom pracuje.

There will be no watering down. I give you my word.

-Lauren Schmidt Hissrich-

Aj keď HBO plánuje zakončiť Game of Thrones v roku 2019, ešte pred spustením jedného z piatich možných spinoffov a Amazon sa chystá naliať obrovské množstvo peňazí do série Pána prsteňov, tak Netflix neplánuje byť len chudobným susedom. Veď len do prvej série seriálu Crown investovali 100 miliónov dolárov, a teraz sa očakáva, že sa seriál Zaklínač stane ich vlajkovou loďou, ktorá bude konkurovať vyššie spomínaným seriálom.

Panujú obavy okolo spracovania seriálu a znehodnoteniu mena. Veď existuje veľké množstvo herných a knižných adaptácií, ktoré veľmi často skončili fiaskom. Napríklad taký Assassins Creed, Eragon alebo séria Resident Evil a iné. No na druhú stranu treba uznať, že Netflix má určitú kvalitu a seriály z ich produkcie sa tešia obrovskej popularite. Zoberme si pre príklad seriály ako je Narcos, Punisher, Daredevil, House of Cards, Better call Saul.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …