Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
nedeľa , január 19 2020
Domov / Novinky / Pripravuje James Gunn film Bloodborne?

Pripravuje James Gunn film Bloodborne?

Režisér Strážcov Galaxie James Gunn naznačil, že počas Comic-Conu 2018 predstaví nový projekt. Promo fotografie naznačujú, že by mohlo ísť o filmovú adaptáciu hry Bloodborne. James Gunn sa momentálne venuje najmä príprave pokračovania o strážcoch galaxie, avšak jeho režisérske počiatky sú práve v hororových žánroch (Slither, Dawn of the Dead, The Belko Experiment) a takisto spolupracoval aj pri vývoji hororových hier.

Bloodborne je akčná RPG hra od FromSoftware a Sony Computer Entertainment, ktorá vyšla v roku 2015 a nesie ťaživé prvky hororu. Vyznačuje sa náročnou hratelnosťou ako aj jej predchodcovia Demon´s Souls a Dark Souls. Dej hry Bloodborne sa odohráva vo svete, ktorý je zdevastovaný nákazou a hlavný hrdina sa snaží nájsť spôsob ako túto nákazu ukončiť. Musí sa však prebojovať množstvom desivých príšer.

Jedna vec je však istá – James Gunn na Comic-Cone niečo predstaví. Na svojom Facebooku totiž zdieľal obrázok, ktorý oznamuje čas prezentácie. Kovové pozadie v kombinácii s červeným písmom naznačujú, že pôjde o hororový projekt a znak vyrytý v pozadí sa podobá práve na runu z hry Bloodborne.

Aj keď symbol na Gunnovom obrázku nie je s runou z Bloodborne totožný, no podobnosť je tam naozaj veľká. Gunn je veľmi známy svojimi tajomnými a desivými informáciami, čo si fanúšik môže všimnúť aj na informačnom paneli spoločnosti Sony, pre ktorú bude Gunn novinku prezentovať. Spoločnosť Sony sa v poslednej dobe pokúša pretaviť svoj úspech na poli videohier aj na strieborné plátna (vo vývoji je už aj filmová adaptácia hry Uncharted). Hororové RPG Bloodborne sa stalo po svojom vydaní obrovským hitom, pretože sa vo svete v priebehu niekoľkých mesiacov predalo viac ako 2 milióny kópií.

Bloodborne
Runa z hry Bloodbore

Treba však pamätať na „zlú“ povesť filmových adaptácií počítačových hier. Tohtoročný film Tomb Raider síce svoju premiéru zvládol, aj keď zárobky neboli príliš oslňujúce. Alicia Vikander v roli Lary Croft dokázala zarobiť vo svete 273 miliónov dolárov.

Síce má James Gunn plné ruky práce s Guardians of the Galaxy Vol. 3 pre štúdio Marvel, na menší projekt má času dostatok. Nechajme sa teda prekvapiť, čo James Gunn na Comic-Cone predstaví.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Bloodborne

James Gunn pracuje na horore, ktorého sa dočkáme už v novembri. Bude to Bloodborne?

Počas Comic Conu v San Franciscu sme vám priniesli článok o tom, že James Gunn …

Marvel

Tajomné plány štúdia Marvel na rok 2019

Všetci fanúšikovia sa pomaly pripravujú na Fázu 4, do ktorej čoskoro Marvel Cinematic Universe vhupne. …