Domov / Novinky / Pripravuje sa projekt „Nova“
Zdroj: theilluminerdi.com

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na vavrínoch a plánujú aj projekty ďalekej budúcnosti. Jedným z nich je aj projekt „Nova“!

Zdroj: elitedaily.com

Pripravte sa, prichádza Nova!

Nedávno sa objavili informácie o tom, že Marvel a Disney pripravujú projekt s názvom Nova. Zatiaľ nie je jasné, či ide o film alebo seriál, avšak podľa The Illuminerdi to vyzerá tak, že ide o film 5. fázy! V roku 2018 režisér Ant-Mana, Adam McKay, prezradil, že na projekte Nova sa skutočne pracuje. Nedávno sa potvrdilo, že projekt zastrešil Kevin Feige ako jediný producent. Na informácie o deji či hereckom obsadení je však ešte príliš skoro.

Richard Rider alebo Sam Alexander?

Postava Novi sa stala jednou z najočakávanejších, odkedy MCU predstavilo Strážcov galaxie, v ktorých Nova Corps hrali dôležitú úlohu. Zatiaľ nie je jasné, kto bude hlavnou postavou, pretože v komiksoch existujú dve postavy Novy: Richard Rider a Sam Alexander.

Nova Project In Development at Marvel Studios
Zdroj: fandomwire.com

Pre tých, ktorým tieto postavy nie sú známe, tak Richard Rider sa dá pokladať za pôvodnú Novu. Rider je obyvateľ Zeme, ktorý sa stane Novou po tom, ako mu posledný člen Nova Corps, Rhomann Dey, prenechá svoje schopnosti. Prostredníctvom Deyovej vesmírnej lode sa dostane na Xandar, kde sa zapojí do vojny proti Skrullom. Po skončení vojny sa svojich schopností vzdá a vráti sa naspäť na Zem.

Postava Sama Alenxandra bola vytvorená až v roku 2001 podľa Richarda Ridera. Sam je tínedžer taktiež žijúci na Zemi. Jeho otec je opilec, ktorý často spomína na jeho život bojovníka Nova Corps, ale nikto mu to neverí. Jedného dňa jeho otec zmizne a Sam sa zoznamu s Rocketom a Gamorou, ktorí mu prezradia, že jeho otec naozaj patril k bojovníkom Novy. Po tom, ako získa brnenie svojho otca, ktoré mu dá schopnosti, sa Sam pridáva k Strážcom galaxie.

Why Marvel Revealed a Nova Scene in Avengers Endgame - YouTube
Zdroj: youtube.com

S postavou Rhomanna Deya sme sa už stretli vo filme Strážcovia galaxie, kde ho stvárnil John C. Reilly. Nateraz nám neostáva nič iné iba čakať, aké informácie sa dozvieme v budúcnosti.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji

Spoločnosť Marvel bola nútená presunúť svoje plánované premiéry: Black Widow sa posunula na 6. november …

10 najzárobkovejších filmových remakov spoločnosti Disney

Hoci Disneyho filmové adaptácia sú často kontroverzné a mnohí veria, že nikdy nebudú rovnako magické …