Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
nedeľa , december 8 2019
Domov / Kinopremiéry / Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život. Do kín prichádza Ready Player One!
Ready Player One

Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život. Do kín prichádza Ready Player One!

Už tento štvrtok dorazí do kín nové sci-fi od veľmajstra Stevena Spielberga s názvom Ready Player One: Hra sa začína. O scenár sa postarali Zak Penn a Ernest Cline, ktorého rovnomenný sci-fi román z roku 2016 slúžil ako predloha k filmu.

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts (Tye Sheridan), tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday (Mark Rylance) totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení…

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Najtemnejšia hodina

Kinotip: Najtemnejšia hodina

Gary Oldman ako Winston Churchill v príbehu o mužovi, ktorý sa nevzdal, aj keď okolnosti …

Najtemnejšia hodina

Najtemnejšia hodina – Gary Oldman si zahrá Winstona Churchilla

Gary Oldman vo filme Najtemnejšia hodina, ako jedna z najväčších osobností 20. storočia. Winston Churchill na …