pondelok , január 21 2019
Domov / Kinopremiéry / Rebelský Králik Peter prichádza do našich kín

Rebelský Králik Peter prichádza do našich kín

Už tento štvrtok sa v našich kinách objaví rodinná komédia Králik Peter. Adaptácia detských kníh Beatrix Potterovej dokonale mieša počítačovú animáciu so živými hercami. Hrdinom filmu je rebelský Králik Peter, ktorý spolu so svojimi zvieracími kamošmi bojuje proti nevrlému majiteľovi miestnej farmy pánovi Gregorovi. Obaja si totiž nárokujú tak na farmu, ako na srdce milej susedky Bey…

Králik Peter mal svoju americkú premiéru už pred niekoľkými týždňami. Zahraniční kritici sú ním očarení a hovoria o ňom ako o skvelej zábave pre celú rodinu.

„Inteligentná, vtipná a rýchla filmová jazda.”

– Chris Nashawaty z prestížneho Entertainment Weekly

„Kopa zábavy pre rodičov a dobrých vtipov pre najmenších.”

– Sandy Cohen z Associated Press

Ďalší zas oceňujú najmä spracovanie pôvodného príbehu do modernej podoby.

„Je to nový pohľad na starý príbeh, no ak zahodíte predsudky, určite neoľutujete.”

– Danielle Valente z magazínu Time Out 

„Keď vybuchne posledný dynamit a poslednú postavu zasiahne elektrina, pomyslíte si, že je to oveľa lepší film, ako ste čakali.”

– Peter Hartlaub zo San Francisco Chronicle film

Vo filme Králik Peter prepožičali zvieracím postavám hlasy viaceré slovenské hviezdy. Slovenským Petrom je herec a komik Juraj Kemka známy z Partičky či skeč šou Kredenc. Jeho trom sestrám Hoplinke, Bublinke a Bavlnke prepožičali hlasy Táňa Pauhofová, Peťa Polnišová a Barbora Švidraňová, bratrancom Benjamínom je zas Luboš Kostelný. Ich ľudskými náprotivkami budú Domnhall Gleeson (Star Wars: Sila sa prebúdza) a Sam Neill ako pán Gregor mladší a starší a Rose Byrne (X-Men: Prvá trieda) ako susedka Bea. V slovenskom znení budete môcť v týchto úlohách počuť Vladimíra Kobielskeho a Moniku Hilmerovú.

Komédia Králik Peter sa v našich kinách objaví už tento štvrtok 22. marca 2018 so slovenským dabingom. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť Itafilm.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Star Wars: Posledný Jedi

Nový trailer na Star Wars: Posledný Jedi je konečne tu!

Sága rodu Skywalkerov pokračuje epizódou VIII Star Wars: Posledný Jedi. Hrdinovia epizódy Star Wars: Sila …