Domov / Novinky / Robert Downey Jr. vysvetlil význam dôležitej scény z Endgame
zdroj: imdb.com

Robert Downey Jr. vysvetlil význam dôležitej scény z Endgame

Aj napriek tomu, že Avengers: Endgame vyšla pred rokom, stále sa k nej fanúšikovia, ale aj herci vracajú. Tentokrát Robert Downey Jr. vysvetlil význam scény, kedy sa Tony uzmieril s Kapitánom Amerika.

Len nedávno oslavovali tvorcovia obľúbenej blockbusterovky Avengers: Endgame rok od vydania najnovšieho dielu. Mnohí fanúšikovia, ale aj herci si oslávili výročie špecificky. Jedným z hercov, ktorý to poňal z iného uhla pohľadu bol Robert Downey Jr., ktorý vysvetlil hlbší význam zmierenia medzi Tonym Starkom/Iron Manom a Stevom Rogersom/Kapitánom Amerika (Chris Evans).

Od filmu Kapitán Amerika: Občianska vojna si títo dvaja superhrdinovia z Marvelu neboli blízky. Dokonca sa vo filme Avengers: Infinity war ani nestretli, čo znamená, že počas toho ako sa nevideli im Thanos (Josh Brolin) naservíroval obrovskú ranu, ktorá stála mnohých úplne všetko. Každý sa však so zármutkom vyrovnával inak. Tony sa vzdal všetkého, aby mohol byť so svojou rodinou a Steve, ktorý pomáhal aj bez jeho kostýmu. Trvalo to ďalších 5 rokov, kým svoje spory zažehnali. Urobili to jednoducho, ale so silným dopadom na celý dej, keďže Kapitán Amerika opätovne uchytil svoj štít.

zdroj: screenrant.com

Divácka párty s komentárom

Počas osláv výročia mali tvorcovia s fanúšikmi „watch party“, čiže si pozreli spolu film a Russovci (Anthony Russo, Joe Russo) im k tomu hovorili živý komentár. Ako prekvapenie sa k nim pridal aj tajný hosť Robert Downey Jr., ktorý prišiel všetkých len pozdraviť. Náhodou sa však objavila scéna zmierenia medzi Tonym a Stevom, a tak sa k tomu Downey Jr. vyjadril, že čo presne sa stalo medzi týmito dvomi superhrdinami.

Bolo to o tom, že Steve mi odpustil, že som mu neodpustil… tak sme sa mohli pripraviť na ktovie čo, možno aj na porážku alebo niečo také. Nebolo to len o tom, že tento spor zanecháme len tak, išlo skôr o to, že tento spor zažehnáme a posunieme sa ďalej. Bola to hlboká scéna.

– Robert Downey Jr.

zdroj: imdb.com

Keď už bolo jasné, že sa dvaja superhrdinovia vo filme Avengers: Infinity war nestretnú, fanúšikovia sa začali tešiť na zmierenie v Endgame. S vedomím, že fanúšikovia sa na to tešia, z marketingového hľadiska to bol skvelý ťahák, rozhodli sa použiť inú scénu z bitky v New Yorku. V nej sa objavili obaja superhrdinovia, a tak bolo všetkým jasné, že sa zmierili.

Napriek tomu, že sa obaja stretli na krátku chvíľu po lusknutí, Tony bol príliš zarmútený stratou Petra Parkera/Spider Mana, a tak nebol schopný urovnať tento spor skôr. Scéna kde sa Tony a Steve zmierili, nebola cielená, aby vohnala slzy do očí. Musíme uznať, že bola významná pre rozvoj celého deja. Mnohí fanúšikovia si to možno takto nepredstavovali. Keď však zvážime charakter postáv, je scéna presne taká, aká by mala byť.

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

10 najnepohodlnejších kostýmov, ktoré sme videli vo filmoch

Moderné CGI dokáže priviesť k životu všetko, čo si filmári predstavujú a to bez akýchkoľvek …

Bratia Liam a Chris Hemsworth spolu v jednom filme?

Thor a Gale Hawthorne z Hier o život spolu v jednom filme? Bratia Hemsworthovci majú pre svojich fanúšikov prekvapivú …