Domov / Novinky / Rýchlo a zbesilo 9: všetko, čo potrebujete vedieť

Rýchlo a zbesilo 9: všetko, čo potrebujete vedieť

Kto by si bol pomyslel, že séria Rýchlo a zbesilo sa stane jednou z najúspešnejších filmových franšíz v Hollywoode. Filmy o pouličných pretekoch už dávno nie sú iba o tom a tvorcovia filmov ukazujú, že sa neboja zmeny v dejovej línii. Vďaka tomu patrí táto séria filmov medzi najzárobkovejšie projekty spoločnosti Universal.

Oba filmy, Rýchlo a zbesilo 7 a Rýchlo a zbesilo 8, zarobili celosvetovo vyše 1 miliardy dolárov. Teraz sa blíži premiéra Rýchlo a zbesilo 9, pričom desiate pokračovanie už je naplánované. Práve teraz sa ale zameriame na č.9 a povieme si všetko podstatné k tomuto filmu.

Rýchlo a zbesilo 9 trailer

Epický prvý trailer bol zverejnený 31.januára 2020. Ukázalo sa, že hlavný antagonista Jakob (John Cena), je v skutočnosti Domov brat. Zároveň sa dozvedáme, že Han (Sung Kang), sa nejakým zázrakom vrátil späť!

„Pekná klubovňa,“ boli jeho prvé slová po tom, ako sa vrátil do Torettovho života. A podľa všetkého, Letty celý čas vedela, že Han žije. Ako dokázal prežiť? Na to si budeme musieť počkať do premiéry filmu.

Premiéra

Pôvodne mala byť premiéra v apríli 2019, ale tvorcovia sa rozhodli pozdržať to. Deviate pokračovanie série príde na strieborné plátna 22.mája 2020. Natáčalo sa od júna do novembra minulého roka v Londýne, Los Angeles, Edinburgu, Thajsku a v Georgii.

Herecké obsadenie

Predtým ako sa dostaneme k tým vzrušujúcim členom hereckého ansámblu, prejdime si tým skalných.  Väčšina hlavného osadenstva sa vráti vo svojich pôvodných úlohách: Vin Diesel (Dom), Michelle Rodriguez (Letty), Chris ‚Ludacris‘ Bridges (Tej) a Tyrese Gibson (Roman).

Zdroj: celwalls.com

Po vynechaní posledného filmu, sa Jordana Brewster vráti ako Domova sestra Mia, ktorá je vydatá za Briana (Paul Walker). Šírili sa zvesti o tom, že Paulov brat Cody by sa mohol vrátiť ako Brian, avšak v F9 sa postava Briana O´Connora nevyskytuje.

Zdroj: vanityfair.com

Do pokračovania sa vráti aj Nathalie Emmanuel, ktorá hrá postavu Ramsey. Naopak, Dwayne Johson a Jason Statham sa, kvôli minuloročného filmu, do tohto nevrátia… pravdepodobne.

Najväčším nováčikom bude John Cena, ktorý si zahrá hlavného záporaka, a zároveň Domovho predtým nespomínaného brata, Jakoba. Do filmu sa vráti aj antagonista z Rýchlo a zbesilo 8 – Cipher (Charlize Theron), tiež Helen Mirren ako Shawova matka Magdalene.

Ako už prezradil trailer, nejakým zázrakom sa vráti Sung Kang v jeho role Hana, ktorý bol údajne zabitý v Rýchlo a zbesilo 6. Na svoj návrat sa Kang vyjadril: „Je to veľmi dojemné – cítim sa, ako keby som išiel na rodinné stretnutie. Je to vzťah, ktorý mi v živote veľmi chýbal.“

Zdroj: imdb.com

Dej

Dominic Toretto vedie pokojný život mimo toho veľkého ruchu, na ktorý bol zvyknutý, spolu s Letty a jeho synom Brianenom. Ale oni vedia, že nebezpečenstvo sa vždy skrýva za najbližším rohom. Tentoraz prišla hrozba z Domovej minulosti – a on bude musieť čeliť hriechom svojej minulosti, aby zachránil svojich milovaných. Členovia jeho rodiny sa musia opäť spojiť, aby zachránili nie len seba, ale celý svet.

Rýchlo a zbesilo 9 príde do kín 22.mája 2020.

Zdroj: imdb.com
Fantasy Island

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Tip na film: Vražda na jachte (2019)

Predstavujeme vám film z dielne Netflix – Vražda na jachte (Murder Mystery). Už samotný názov filmu …

Top 15 neplánovaných scén, ktoré ostali vo filmoch

Aj tí najtalentovanejší a najprofesionálnejší herci občas zabudnú svoj text. Mnoho z nich má aj …