Domov / Novinky / Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji
Zdroj: twitter.com

Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji

Spoločnosť Marvel bola nútená presunúť svoje plánované premiéry: Black Widow sa posunula na 6. november 2020, The Eternals na 12. február 2021 a Shang- Chi až na 7. máj 2021. A hoci sa od týchto filmov očakáva veľa, o poslednom z týchto filmov sme nevedeli takmer nič. Až doteraz!

Herecké obsadenie

Hlavnú postavu Shang-Chi stvárni herec Simu Liu. Awkwafina bude hrať postavu menom Fah Lo Suee. V pôvodných komiksoch je Fah Lo Suee sestra Shang-Chia, avšak v novej verzii príbehu od Marvelu, bude Awkwafina dcéra Mandarina, a zároveň aj potencionálna romantická partnerka Shang-Chia.

Zdroj: twitter.com/@marvelflix

Mandarina bude hrať Tony Chiu-Wai Leung. S touto postavou sme sa stretli vo filme Iron Man 3, avšak vtedy ho hral Sir Ben Kingsley. Fanúšikovia však určite vedia, že v tomto prípade to bol najatý herec menom Trevor Slattery, ktorý vystupoval ako vodca teroristickej skupiny Desať prsteňov, avšak tvár skutočného Mandarina sme doteraz v žiadnom filme nevideli. To sa zmení.

Zdroj: twitter.com/@AgentM

Niečo z deja

Vo filme má Shang-Chi špeciálne schopnosti, a preto bol vychovaný v sirotinci, kde takéto deti už od mala trénujú na bojovníkov. Tento špeciálny sirotinec vedie muž menom Mandarin. Shang-Chi nakoniec z tejto školy/väzenia utečie, avšak nenájde pokojný život, pretože sa musí ukrývať pred Mandarinovými spojencami.

Mandarin nakoniec dospelého Shang-Chia nájde a ponúkne mu dohodu: sľúbi mu, že mu dá peniaze, moc a prestane ho prenasledovať pod podmienkou, že sa zúčastní magického turnaja, na ktorý trénujú všetky deti v sirotinci. Ten, kto turnaj vyhrá, dostane legendárnych 10 prsteňov. Tie dávajú svojmu majiteľovi nepredstaviteľnú moc – moc, ktorú Mandarin chce najviac na svete. Avšak už je príliš starý na to, aby tento turnaj vyhral, a preto potrebuje Shang-Chia. Turnaja sa zúčastnia postavy zo všetkých kútov MCU – čarodejnice, mimozemšťania, bojovníci a dobre známe postavy, ktorých mená ale neprezradíme, aby sme nepokazili prekvapenie!

Zdroj: comicbook.com

 

Čo sa týka superschopností, v komikse dokáže Shang-Chi vytvárať svoje klony kedykoľvek sa mu chce, avšak vo filme túto schopnosť trochu upravili a dokáže to robiť iba počas bojových sekvencií. Pokiaľ ide o jeho štýl boja, tak by mal ovládať kung-fu na vysoko odbornej úrovni.

Ak by ste sa chceli o tomto superbojovníkovi dozvedieť viac, odporúčame pozrieť si nasledovné video:

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Crazy Rich Asians 2: Čo všetko zatiaľ vieme?

Crazy Rich Asians bol obrovský hit roku 2018, ktorý s rozpočtom 30 miliónov dolárov, celosvetovo …