streda , máj 22 2019
Domov / Novinky / Šiesteho dielu Transformers sa nedočkáme. Štúdio Paramount zastavilo natáčanie.

Šiesteho dielu Transformers sa nedočkáme. Štúdio Paramount zastavilo natáčanie.

S budúcnosťou Transformers to nevypadá ružovo. Štúdio Paramount Pictures oficiálne stiahlo Transformers 6 z kalendára premiér. Najnovšie pokračovanie bolo naplánované na 28. jún 2019 a čakalo sa, že štúdio film presunie na neskorší dátum, no nestalo sa tak. K natáčaniu sa odmietol vrátiť aj režisér Michael Bay, čo v kombinácii s mizerným zárobkom posledného dielu zrejme nadobro pochovalo šance na pokračovanie série.

Fanúšikovia autobotov však nemusia smútiť, pretože ako sme už dávnejšie informovali, koncom roka sa dočkáme prvého spin-offu, Bumblebee: The Movie. Môžeme teda predpokladať, že namiesto pokračovania filmovej série Transformers, sa dočkáme spin-offov viacerých postáv.

Správy o reštarte série sa prvý krát objavili už na začiatku roka počas veľtrhu hračiek Toy Fair 2018, kedy s touto informáciou prišla partnerská spoločnosť Hasbro. Tá má za posledné desaťročie naozaj výborný vzťah so štúdiom Paramount Pictures. Niet sa čomu čudovať, keďže séria o autobotoch, na ktorej obidve spoločnosti spolupracujú zarobila celosvetovo vyše 4,38 miliardy dolárov. Tretí a štvrtý diel patria medzi najpopulárnejšie, no naopak The Last Knight sa už postupne zaradil medzi prepadáky. Značka Transformers je sama o sebe veľmi lukratívna, a preto si dovolíme tvrdiť, že toto prerušenie bude iba dočasné a ďalšiemu vývoju napovie veľmi veľa aj prípadný úspech alebo neúspech pripravovaného spin-offu o Bumblebeem.

Transformers

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.