Domov / Novinky / Smrteľné stroje od Petera Jacksona dostávajú druhý trailer!

Smrteľné stroje od Petera Jacksona dostávajú druhý trailer!

Štúdio Universal Pictures vydalo druhý trailer k novej ságe s názvom Smrteľné stroje (Mortal Engines) od režiséra Christiana Riversa, ktorému scenár pripravil výnimočný Peter Jackson. Jackson a Rivers sa už nejakú tu dobu poznajú, keďže Rivers pôsobil ako Jacksonov asistent.

Séria Mortal Engines vznikala podľa knižnej predlohy britského autora menom Philip Reeve. Táto štvordielna sága sa zameriava na Londýn – mesto na kolesách. Zobrazuje nám totiž poriadne futuristický post-apokalyptický svet, kde sa mestá preháňajú po Zemi aby mohli uniknúť rôznym zemetraseniam, vulkánom a iným prírodným neduhom. Má to ale aj ďalšie dôvody. Jedným z nich sú aj dochádzajúce suroviny a väčšie mestá preto „požieraju“ tie menšie práve kvôli všemožným zdrojom.

Film sa bude zameriavať na príbeh Toma Natsworthyho (Robert Sheenan), učňa histórie, ktorý odmalička vyrastá len v „motorizovanom“ Londýne. Jedného dňa mu však život zmení tajomná mladá žena Hester Shaw (Hera Hilmar), túžiaca po pomste voči šéfovi „cechu historikov“ – Thaddeusovi (Hugo Weaving), ktorý zapríčinil smrť jej matky.

Prvý diel z tohoto zaujímavého fantasy sveta uvidíme v našich kinách už 13. decembra. A bude to naozaj pekelná jazda.

Smrteľné stroje

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

8 filmov, o ktorých ste nevedeli, že majú komiksovú predlohu

V súčasnej dobe sa dostali na výslnie najmä tie filmy, ktoré vznikli na základe komiksov. …

Tip na film: Pevné puto (2010)

Pevné puto: „Volám sa Susie Salmon, ako tá ryba. Mala som 14 rokov, keď ma …