Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
piatok , január 24 2020
Domov / Novinky / Ticho s očami. Strhujúci príbeh o zmiznutiach ľudí na pohorí Tribeč

Ticho s očami. Strhujúci príbeh o zmiznutiach ľudí na pohorí Tribeč

Pred dvoma rokmi priniesol spisovateľ Jozef Karika na trh dych vyrážajúcu knihu s názvom Trhlina. Je to spoveď muža, ktorý zažil tie najhrôzostrašnejšie nočné mory dejúce sa na pohorí Tribeč. Rozprávanie autor doplnil o svoje vlastné zistenia a mnohé tvrdenia si preveril. Tento tragický príbeh s názvom „Trhlina“ o zmiznutiach ľudí prichádza aj na naše plátna vďaka Continental filmu už 24. januára 2019. O čom je príbeh?

Zdroj: youtube

Nezamestnaný absolvent Igor objaví na jednej z jeho brigád záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera, ktorý sa v pohorí Tribeč stratil pred vyše sedemdesiatimi rokmi. Vrátil sa však úplne dezorientovaný, navyše so škrabancami po celom tele. Keď Igor získava nové a nové informácie o zmiznutiach, rozhodne sa spolu s jeho priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a skúseným turistom Dávidom, ktorý všetko popiera, vydať na túru do Tribeča. Po čase je však jasné, že táto túra sa neskončí tak, ako by chceli.

Réžiu prevzal do rúk Peter Bebjak a scenár podľa knižnej predlohy Jozefa Kariku napísal Tomáš Bombík. Vo filme si zahrajú Matej Marušin, Mária Havranová, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Tomáš Mischura, Martin Šalacha, Emanuel Hason, Jaroslav Mottl či Ela Lehotská.

O Mária Šmilňáková