Domov / Novinky / Timur Bekmambetov natáča film počas koronavírusu prostredníctvom technológií
Zdroj: hdtvpolska.com

Timur Bekmambetov natáča film počas koronavírusu prostredníctvom technológií

Ruský režisér Timur Bekmambetov (Legenda o drakovi, Profil, Hardcore Henry) je známy najmä vďaka akčnému thrilleru Wanted. Ten bol natočený v roku 2008 a tešil sa úspechu. Niektorí nemajú tohto režiséra radi, pretože im nesedí jeho spracovanie filmov. Jedna vec je preňho však typická – rád experimentuje, čo znamená, že sa nebojí vo filmoch skúšať nové a neopozerané formáty.
Zdroj: youtube.com
Ako producent, je Bekmambetov podpísaný pod známymi filmami ako sú Hardcore Henry, či snímky Odstrániť z priateľov a Pátranie. V tých sledujeme dej prostredníctvom počítačového monitora. Keď potom pred niekoľko týždňami ohlásil, že jeho nový vojnový film V2. Escape From Hell bude natočený vertikálne, tak to bolo veľké a neobvyklé prekvapenie. Osobne si neviem predstaviť, že by som sa mala pozerať hodinu a pol na film v takomto formáte. Nakoniec však vyšlo najavo, že snímka o sovietskom pilotovi unikajúceho z nemeckého koncentračného tábora bude natočená v klasickom širokouhlom formáte a vertikálneho formátu sa dočkáme len na mobiloch.
Zdroj: syfy.com
Väčšina filmových produkcií sa kvôli šíriacej pandémii koronavírusu zastavila. Timur Bekmambetov však točí ďalej a rozhodne v tom plánuje aj pokračovať. Zároveň ale bude jeho nakrúcanie pokračovať v úplnom bezpečí a údajne bez hrozby nakazenia sa. Chystá sa natočiť bojovú leteckú scénu, v ktorej bude hlavná postava Mikhail Devyatayev (Pavel Prilučnyj) pri natáčaní úplne sama v prázdnom štúdiu. Ten si sadne do kokpitu lietadla s obrazovkami všade okolo a bude hrať hru War Thunder, v ktorej bude bojovať proti ostatným hráčom. Tento režisér sa rozhodol, že bude celú scénu režírovať vzdialene cez platformu Microsoft Teams a celá vojnová jednotka okolo pilota sa dorobí v postprocese cez vizuálne efekty.
Fantasy Island

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

Herec Mark Blum zomrel na následky ochorenia COVID-19

Je to len pár hodín od kedy svetlo sveta uzreli smutné správy o smrti herca …

We Summon the Darkness (2020) – trailer

Objavil sa trailer k hororovo-thrillerovej novinke We Summon the Darkness. Réžiu mal na starosti Marc Meyers …