Domov / Novinky / Tip na film: Piata vlna (2016)
Piata vlna - logout.sk

Tip na film: Piata vlna (2016)

Na prvý pohľad sa môže zdať že je to len ďalší teens film v ktorom sa celá pointa točí o dievčati ktoré sa nebezpečne zamiluje. Cassie (Chloë Grace Moretz) je šestnásťročné dievča.Túžba po láske  a naivné predstavy sú v tomto veku neoddeliteľné. A aj v tomto filme sa isté scénky vyskytnú.(Ne)dokonalý scenár od Sussanah grant prináša niečo iné ako by ste možno očakávali.

,,Dievčenské“problémy blond girl

Stredná škola, blížiaca sa maturita. Platonicky zamilovaná do kapitána futbalového týmu Bena (Nick Robinson). Navyše sa musí starať o svojho mladšieho brata Sama pretože jej mama je pracovne vyťažená.(lekárka)

V 1.07 ráno zachytil satelit Odyssea objekt pohybujúci sa v blízkosti Marsu.

Po tejto informácii, ktorú odvysielali v celonárodných správach sa Cassin život od základu zmenil. A nielen jej. Do mesta prišli neželaní návštevníci. Mimozemšťania, ktorí sa chystajú vyhubiť celé ľudstvo. Nad mestom vo svojej vesmírnej lodi nečinne čakajú niekoľko dní aby mohli zasiahnuť. Potrebujú priestor našej Zeme nie ľudí preto ,,koniec“ ľudstva začnú dávkovať postupne. Ich deštrukčný plán zahŕňa päť vĺn. Po prvej vlne sa v meste stratí elektrika, prestane tiecť voda, žiadne mobily, internet, ani autá. Po druhej deštrukčnej vlne Amerika prišla o tisícky ďalších životov. Medzi obeťami bola aj matka Cassie , ktorá umrela na následky vtáčej chrípky. Spolu s otcom a mladším bratom končia v utečeneckom tábore, kde jej ako aj ostatným prichádzajú na pomoc vojaci z armády USA.

Deti do autobusu, dospelí čakajú na ďalšie inštrukcie

Vojaci bezpečne odviedli deti do bezpečného sídla vojenskej armády. Dospelým bolo oznámené že tí ,,druhí“ sa dokážu zmocniť ľudského tela a jediný spôsob ako odstrániť tohto parazita je odstrániť hostiteľa. Náhodou sa Cassie stala svedkom vraždy svojho otca. Zronená, cez les uteká po svojho brata- Každým ránom sa učí ako prežiť a komu veriť. Bohužiaľ jej cestu sťažuje tržná rana na nohe. Niekto ju postrelil tak hlboko že nie je schopná v ceste pokračovať.V momente keď v myšlienkach prosí o bratove odpustenie, stretne Evana Walkera (Alex Roe). On ako čakajúci agent sa neskôr prizná že je na poli človek a na pol ten druhý.

Tí ,,druhí“ vidia našu nádej ako slabosť, ale to sa pletú!

Cassie sa nevzdáva a  brata Sama, hľadá v sídlisku armády. Vďaka varovaniu od Evana zistila, že celá armáda  cvičí deti len pre jeden účel. Zabiť ľudí, ktorí ostali. Ben spolu so svojou vojenskou skupinou prišli na túto informáciu až v reálnom boji. Za pomoci zeleného svetielka ktoré označuje tých druhých zabili už mnoho ľudí.

Piata vlna zobrala zo sebou väčšinu obyvateľov,ale  Cassie so svojimi spolubojovníkmi potvrdila, že Zem je naše miesto.

Hodnotnie

ČSFD - 48%
IMDb - 52%
Logout.sk - 51%

50%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Tip na film: Diera

Znepokojujúci. Presne tak by sa dal opísať film Diera (The Platform), ktorý sa objavil na …