Domov / Novinky / Tip na film: Room (2015)
Tip na film: Room - logout.sk
Tip na film: Room - logout.sk

Tip na film: Room (2015)

Najvzácnejším darom je jednoznačne čas. Pekné spomienky si uchováme a na veci ktoré ešte len prídu, túžobne čakáme. Môžete ho darovať  priateľom, blízkym, rodine, ale za podmienky, že ho už nikdy nevrátite späť. Mladé, inteligentné dievča menom Joy (Brie Larson), by sa rado zabávalo a trávilo čas so svojimi kamarátkami. Ale má to jeden háčik. Bráni jej v tom fakt, že svoj milovaný život už dávno stratila.

Jedna izba, jediný svet

Ako žena, ktorá musela dospieť z malého dievčatka na odvážnu matku, nemala na výber. Spomienky z detstva si pamätá len matne. Chvíľka nepozornosti v parku totálne obrátila život Joy naopak. A nie len jej. Najstrašnejšia obava, aká sa rodine bábätka môže prihodiť, sa naozaj naplnila. Ich dieťa bolo unesené. Joy prežíva neuveriteľných sedem rokov v priestoroch jedinej izby. Nenormálne kruté podmienky – stiesnené priestory, obmedzené zásoby jedla a vody. Za tieto, ako aj ostatné traumatické zážitky zodpovedá jej únosca Nick (Sean Bridgers)ktorému Joyine utrpenie nepostačuje a preto do kolobehu každodenného pekla násilne vťahuje aj svojho neplánovaného syna Jacka (Jacob Tremblay). Ale ako sa im v takejto zdrvujúcej tiesni darí prežiť?

Za ten dlhý čas Jack vyrástol a oslávil svoje piate narodeniny vo svojej izbe. Teda vo svete, ktorý bol jediným ktorý poznal. Reálny svet objavoval len cez rozprávkové knižky. Dokonca v televíznych programoch ľudí nedokázal zaradiť medzi  skutočných a kreslených, pretože nikoho okrem svojej mamy nepoznal. Keď sa v noci starý Nick pomaly vkrádal za Joy, Jack zaspával v priestoroch šatníka. Tam, ako aj v ich ,,izbe“ sa cítil bezpečne. Zásluhou obetavej Joy, ktorá sa  z celej situácie nezrútila a dokázala vytvoriť pre svojho syna skutočný domov. Ale myšlienka že možno jedného dňa zažijú normálny život, jej nedala spávať. A preto vymyslela riskantný avšak jediný plán úteku.

Auto, vymota, zoskoči, utekať!

Po neúspešnom predstieraní Jackovej horúčky ho Nick do miestnej nemocnice nevzal. Za tie roky šance na únik boli čoraz menšie. Priam až stratené, ale Joy sa nevzdáva. Nefalšované zúfalstvo ju prinúti urobiť najdesivejšie rozhodnutie.

Hodnotenie

ČSFD - 82%
IMDb - 82%
Logout.sk - 82%

82%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Tip na film: Diera

Znepokojujúci. Presne tak by sa dal opísať film Diera (The Platform), ktorý sa objavil na …